Соціолог: Якщо зараз станеться новий Майдан, він буде спочатку жорстким і кривавим

У сучасних умовах, коли населення України володіє великою кількістю зброї та має досвід вирішення проблем з її допомогою, нова революція загрожує бути “жорсткою і кривавою”, вважає директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова.

В інтерв’ю НВ вона наголосила на важливості того, щоб розділення української нації за політичними симпатіями не перетворилося на розкол.

“Дуже важливо уникнути такого розколу. По-перше, дуже багато зброї на руках, і занадто багато людей мають досвід вирішення своїх проблем саме за допомогою зброї. Тому якщо зараз станеться новий Майдан, він буде від самого початку жорстким і кривавим”, – сказала Лібанова.

По-друге, за її словами, потрібно систематично скидати суспільну напругу.

“У всьому світі це робиться через структури громадянського суспільства, через роз’яснення владою своєї політики, своїх намірів. У нас, на жаль, і громадянське суспільство поки що не дозріло, і влада не особливо стурбована питаннями інтеграції. Якщо є організоване адекватне громадянське суспільство, все обмежується мирними пікетами, і до биття вітрин, як правило, не доходить. Розкол суспільства майже завжди закінчується розколом держави”, – розповіла соціолог.

Повну версію матеріалу читайте у свіжому номері журналу Новое Время – №31 від 1 вересня 2017 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *