Стали відомі подробиці візиту президента Польщі в Україну

Дуда відвідає Україну найближчими тижнями

Посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив про досягнення домовленості щодо візиту президента Польщі Анджея Дуди в Україну.

Про це він заявив в інтерв’ю «Укрінформ» за підсумками зустрічі співголів консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерського.

Зустріч відбулася минулої п’ятниці у Кракові.

«Домовилися про важливу подію, що повинна відбутися найближчими тижнями. Йдеться про візит президента Польщі в Україну. Цей візит також мав би підтвердити зацікавленість обох сторін у розвитку стратегічного партнерства на всіх рівнях, зокрема на рівні глав держав. Візит до Харкова підкреслив би значимість безпекового фактора співпраці з урахуванням того, що Харків географічно знаходиться практично на передовій у контексті війни Росії проти України. Там розміщена значна кількість співробітників СММ ОБСЄ, з якими планується зустріч президента Польщі для обговорення питання безпеки і отримання їхніх оцінок безпекової ситуації в регіоні. Представники Польщі становлять одну з найбільших груп у складі СММ», – сказав він.

Дещиця повідомив, що крім того, візит важливий в аспекті непостійного членства Польщі в Раді Безпеки ООН, де також обговорюватимуться різного роду проекти врегулювання ситуації на Донбасі, у тому числі миротворчий компонент ООН.

За його словами, скоріш за все, це буде офіційний візит.

«Програма ще складається, але вона передбачає розширений безпековий аспект. Деталі візиту обговорюватимуться під час наступних контактів по лінії адміністрації президента України та канцелярії президента Польщі», – додав він.

Нагадаємо, у неділю на погіршення відносин України і Польщі відреагував президент Євроради Туск.

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ України відбулася зустріч з послом Польщі Яном Пєкло, якого викликали до МЗС через інцидент з недопуском до Польщі українця Святослава Шеремети.