ПРОФЕСОР ГАННА ТОКМАНЬ ПРО НАУКУ, ПРО СЕБЕ ТА СВОЇ «УЯВНІ ДІАЛОГИ»

Ганна Токмань — знаний науковець переяславського вишу, доктор педагогічних наук, кандидат філологічних наук, професор. З-під її пера вийшли 210 (!) наукових публікацій, зокрема, монографії «Жар думок: лірика Євгена Плужника як художньо-філософський феномен», «Методика викладання української літератури в старшій школі на екзистенціально-діалогічних засадах», підручник «Методика навчання української літератури в середній школі», збірка вибраних праць «Екзистенціально-діалогічне прочитання художнього тексту», книга спогадів «Майдан: сторінки живої історії».

ПРОФЕСОР ГАННА ТОКМАНЬ ПРО НАУКУ, ПРО СЕБЕ ТА СВОЇ «УЯВНІ ДІАЛОГИ»

Ганна Леонідівна друкується переважно в часописах «Слово і час», «Дивослово». Сфера наукових інтересів фахівця охоплює філософізацію методики навчання української літератури, діалог художніх текстів українських та зарубіжних авторів із екзистенціальною філософією (екзистенціалізм — напрям у філософії, що позиціонує та досліджує людину як унікальну духовну істоту, здатну до вибору власної долі).

— Ганно Леонідівно, скажіть, будь ласка, чим для Вас є День Гідності та Свободи? — День Гідності та Свободи для мене є одним з найважливіших свят, бо це свято цінностей, завдяки утвердженню яких відбувається суспільний поступ: люди витискають із себе страх, перестають бути рабами — у душі, а значить і в завтрашній реальності.

Читайте матеріал у свіжому випуску