Сьогодні в США відбудеться інавгурація 46-го президента США Джо Байдена

У США 20 січня відбудеться інавгурація 46-го президента США Джо Байдена. Поклавши руку на Біблію, 78-річний демократ Байден стане найстарішою людиною, приведеною до присяги в якості президента США, і незабаром після цього увійде в Білий дім.

Церемонія, що почнеться після 18:00 за київським часом, відбуватиметься за посилених заходів безпеки.

У якості віцепрезидента до присяги буде приведена також 56-річна Камала Гарріс, ставши першою жінкою на цій посаді.

За традицією, Байден проводить ніч перед інавгурацією в Blair House, офіційному гостьовому будинку президента, напроти Білого дому в центрі Вашингтона. Напередодні інавгурації Байден і Гарріс провели спільний захід із вшанування жертв коронавірусу, який забрав 400 тисяч життів у США.

До забезпечення порядку у Вашингтоні – після того, як 6 січня прихильники чинного наразі президента Дональда Трампа штурмували будівлю Капітолію, в перебігу чого загинули п’ять людей, – залучили й близько 20 тисяч військовослужбовців Національної гвардії США.

Сьогодні в США відбудеться інавгурація 46-го президента США Джо Байдена

Джо Байден приходить до влади в розпал безпрецедентної внутрішньополітичної кризи і руйнівної глобальної пандемії. Кар’єрний політик, він три десятиліття був сенатором і віцепрезидентом Барака Обами. Байден пообіцяв прискорити вакцинацію від COVID-19, забезпечити відновлення економіки і спробувати об’єднати глибоко розділену країну після президентства Дональда Трампа.