Скандал перед голосуванням за ринок землі у Раді

У Верховній Раді в середу, 13 листопада, відбудеться історичне голосування за законопроєкт про відкриття ринку землі. Незважаючи на той факт, що документ повинен пройти тільки перше читання, в будівлі парламенту вже відбулися перші конфлікти.

Як повідомляє OBOZREVATEL, вже на п’ятій хвилині після відкриття сесії група народних депутатів заблокувала трибуну

“Весь світ скуповує сільськогосподарську землю і питну воду. Україна має і запаси води, і землі. Україна дивом зберегла свою землю, сьогодні заради кредитів намагаються проштовхнути рішення терміново вивести на продаж землю!” – обурився нардеп Віктор Бондар (“За майбутнє”).

Варто відзначити, що все засідання проходить під гучні крики “Ганьба!”

“У путінської Росії є ринок землі!!! Схаменіться посіпакі!! У поляків є ринок землі! Ви ж 20 років сиділи і нічого не вирішили! Скільки можна думати”, – заявив нардеп від “Слуги народу” Микита Потураєв.

Він звернувся до нардепів з криками: “Злодії! Коли ви нажрется! Брехуни! Ви що, знущаєтесь?!”.

“Знову хочуть, щоб люди були жебраками!” – підсумував нардеп.

Пізніше законопроект про зняття мораторію на продаж землі прокоментувала і лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко.

“Прогинатися не треба. Але під кого точно треба прогнутися, це під український народ. Я вважаю, якщо не будемо прогинатися, то не будемо виконувати свою функцію. Цей законопроєкт передбачає продаж землі, він виписаний так, що іноземці зможуть купувати землю. Це треба точно сказати”, – заявила вона.

Варто відзначити, що кілька нардепів від “Слуги народу” вже заблокували трибуну парламенту.

Також глава фракції “Голос” Сергій Рахманін закликав відкласти розгляд закону про землю. Відзначимо, що раніше саме “Голос” вважався фракцією, яка може додати голосів, якщо їх не вистачить у “Слуги народу”.

Також, в середу вранці відбулося засідання парламентської фракції “Слуга народу”, на якому президент України Володимир Зеленський закликав нардепів підтримати проєкт закону №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.

Як передає “Інтерфакс-Україна“, таку заяву зробила представник Кабміну в парламенті, нардепка фракції “Слуга народу” Ірина Верещук.

“Він (президент. – Ред.) переконував, що потрібно проголосувати за закон, який власне запропонував депутат Сольський (законопроєкт №2178-10)”, – сказала вона.

При цьому вона зазначила, що вважає всі внесені в парламент законопроекти щодо земельної реформи недопрацьованими і такими, які “не можна ухвалювати навіть у першому читанні”.

Верещук наголосила, що відкриття ринку землі є значущим процесом, але для неї особисто важливо те, як це відкриття ринку буде відбуватися.

Нардепка додала, що також не готова голосувати. “Не знаю як будуть голосувати, але ті, хто зі мною поруч сидить, теж не готові голосувати”.