Скандал із Бандерою: Україна знайшла відповідь Польщі

Міністерство закордонних справ України запросило посла Польщі Яна Пєкла в зв’язку з недавньою заявою голови МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, яка розчарувала офіційний Київ.

Про це повідомила прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.

“Українська сторона переконана, що спільними зусиллями, зокрема з дружньою Польщею, ми повинні будувати спільне європейське майбутнє, а не ставити один одному умови. Для України європейський вибір – це не тільки зовнішня політика, а й щоденна кровопролитна боротьба і копітка наполеглива робота”, – заявили в МЗС.

Польському дипломатові пояснили некоректність висловлювань Ващиковського щодо конфлікту на Донбасі.

“Було зазначено, що саме український народ платить дуже велику ціну – ціною сотень життів кращих своїх представників за незалежність, за цивілізаційний вибір розвитку, а також за те, щоб не допустити на територію Польщі та інших країн ЄС російські війська”, – розповіли у відомстві.

МЗС закликає польських політиків до більш стриманого підходу по чутливих історичних питань, а також не політизувати чутливі сторінки спільного історичного минулого, “що може використовуватися третьою стороною на шкоду інтересам України і Польщі”.

“Оцінка тих чи інших історичних подій – це завдання істориків, а в контексті українсько-польських відносин цими питаннями займаються Форум істориків і Форум партнерства. У політиці кожне порівняння має свій сенс, і, з огляду на взаємовигідне стратегічне партнерство і довірчі відносини між нашими країнами, що не зовсім тактовне було порівняння з Грецією і Македонією”, – вважають українські дипломати.

З української сторони також була підтверджена готовність до подальшого розвитку рівноправної і конструктивної взаємодії з Польщею у дусі взаємного розуміння і поваги.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив що Польща заблокує потенційний вступ України в Євросоюз, якщо Київ не вирішить історичні питання, пов’язані з особистістю Степана Бандери.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *