Шмигаль: з 25 січня ми ймовірно перейдемо до помаранчевої зони

Уряд не планує продовжувати локдаун в Україні, з 25 січня діятимуть карантинні обмеження “помаранчевої” зони. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю на телеканалі “Україна 24”. Він також уточнив кількість ліжок для хворих на COVID-19 у країні.

“Цей карантин, що триває зараз, завершиться 24 січня. З 25-го ми ймовірно перейдемо до помаранчевої зони, що діяла до запровадження нинішніх правил”, – наголосив він.

Прем`єр-міністр уточнив, що ведеться спостереження за ситуацією із коронавірусом в Україні.

“Розпочалося незначне зростання (захворюваності на ковід, – ред.), ми очікуємо більш значного зростання… Але медична система готова, більш ніж 53 тисяч ліжок у лікарнях забезпечено киснем. Загалом 63 тисячі ліжок відведено під ковідних хворих, 21 тисяча з них зайнята”, – сказав прем’єр.

Як відомо, в Україні через пандемію коронавірусу ввели спеціальне епідеміологічне зонування. Обмеження “зеленої” зони діють у всіх регіонах незалежно від кольору рівня епідемічної небезпеки. До кожного наступного додаються правила “зеленої” й усіх попередніх.

Які обмеження передбачає кожна зона:

  • “зелена” – носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів не більш ніж 1 особи на 5 кв. м, заповненість залів у кінотеатрах і театрах не більш як 50%, перевезення пасажирів у громадському транспорті за кількістю місць для сидіння;
  • “жовта” – обмеження “зеленої” зони + додаткові: заборона відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди літнього віку, окрім тих, які надають “кризові” послуги;
  • “помаранчева” – обмеження двох попередніх зон + нові: заборонено роботу хостелів, турбаз тощо (окрім готелів), розважальних закладів, ресторанів у нічний час, планові госпіталізації до лікарень, роботу спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, приймання нових змін у дитячі табори, діють обмеження для масових заходів – 1 людина на 20 кв. м.
  • “червона” – обмеження попередніх зон + нові: заборона роботи громадського транспорту, відвідування шкіл, університетів тощо, діяльності торгових розважальних центрів, кафе і ресторанів.