Ще три парафії УПЦ МП на Львівщині перейшли до ПЦУ

Ще три громади УПЦ МП зі Львівщини приєднались до Православної Церкви України.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці ПЦУ з посиланням на портал “Духовна велич Львова”.

Зазначається, що у Помісну Православну Церкву перейшли громади із сіл Піщани та Верчани (Стрийський р-н) та м. Угнів (Сокальський р-н).

Раніше до Православної церкви України перейшла парафія храму святих апостолів Петра і Павла у Жовкві (Львівщина).

Про це у суботу повідомив настоятель храму архімандрит Маркіян Каюмов у Facebook-спільноті “Жовква – моє місто”.

“22 грудня парафія святих апостолів Петра і Павла міста Жовкви приєдналася до Помісної Автокефальної Православної Церкви України. Дане рішення було прийняте на засіданні Парафіяльної ради на чолі з настоятелем храму”, – написав він.

У коментарі Zaxid.net Маркіян Каюмов повідомив, що це рішення було прийняте у п’ятницю, 21 грудня, під час засідання парафіяльної ради.

 Видання зазначає, що Каюмов також є речником Львівської єпархії Московського патріархату. Zaxid.net він сказав, що рішення про його подальшу роботу на цій посаді буде прийняте пізніше.

Пізніше митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій Рудюк у своєму Facebook привітав парафіян і настоятеля храму св. апп. Петра і Павла з переходом до ПЦУ.

“Щиросердечно вітаю православних жовківчан – парафіян храму свв. первов. апп. Петра і Павла м. Жовква на чолі з настоятелем о. архимандритом Маркіяном (Каюмовим) з тим, що вони вчинили мужній крок і перейшли в юрисдикцію Львівсько-Сокальської єпархії Православної Церкви України, змінивши свою приналежність з МП до Єдиної Помісної Православної Церкви України”, – написав митрополит Димитрій.

Нагадаємо:

  • 15 грудня Об’єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України. Президент Петро Порошенко представив його як митрополита Київського і всієї України.
  • У Вінниці громада і парафіяни Свято-Преображенського собору УПЦ МП підтримали митрополита Вінницького і Барського Симеона і перейшли під юрисдикцію нової Православної церкви України.
  • 19 грудня митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), звільнений УПЦ МП, провів літургію у Спасо-Преображенському храмі Києва, де оголосив про перехід до Помісної церкви України.
  • Згодом ще три парафії на Вінниччині перейшли з церкви Московського патріархату до нової Православної церкви України.
  • 22 грудня стало відомо, що парафія св.першомученика архідиякона Стефана селища Минай приєдналася до Закарпатської єпархії ПЦУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *