Податковий борг ФОПів зростає: у серпні вже було 7,2 млрд гривень

В Україні податковий борг фізосіб-підприємців (ФОП) виріс майже на півмільярда гривень. Найбільші суми державі заборгували підприємці, які займаються роздрібною торгівлею. Про це 20 жовтня повідомила платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Як стало відомо, за період з січня по серпень податковий борг ФОПів виріс на 451 млн. грн. і тепер становить 7,2 млрд грн. З них 2,4 млрд. грн. – на національному рівні і 4,8 мдрд. грн. – на місцевому.

При цьому сума податкового боргу ФОПів постійно зростає. З’ясувалося, що у ФОПів вже з’явилося свого роду традиція – гасити свої борги ближче до Нового року. Наприклад, максимальна сума заборгованостей в минулому році була зафіксована в листопаді, а на початок 2021 року вона скоротилася до 6,8 млрд. грн.

Податковий борг ФОПів зростає: у серпні вже було 7,2 млрд гривень

У розрізі сфер діяльності найбільше державі винні підприємці, що займаються роздрібною торгівлею – 1,7 млрд грн або 26% від загальної суми боргів ФОП відповідно. Також велику суму заборгували ФОПи, які займаються оптовою торгівлею – 900 млн. грн. (14%).

Підприємці, які займаються складськими господарствами винні державі 487 млн. грн. (7%). В топі ФОП-боржників є підприємці з дуже великим боргом. Наприклад, один підприємець винен державі 281 млн грн. Його борг становить майже 4% від загальної суми боргу всіх ФОП.

Податковий борг ФОПів зростає: у серпні вже було 7,2 млрд гривень

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram