Шабунін: Нуль нових людей зайшло в прокуратуру, з судами буде так само

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін хоче “мати гарантію”, що хоча б частину судів, які ведуь антикорупційні справи, буде оновлено на 100%.

Реформи не допомогли оновити склад Генеральної прокуратури України, і з судами після прийняття нового законодавства ситуація буде такою ж, вважає голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Про це він сказав журналістам під час мітингу громадських організацій під будівлею парламенту.

“Нуль нових людей зайшло в прокуратуру. За прописаними зараз процедурами з судами буде так само. Ми хочемо мати гарантію, щоб хоча б частина цих судів, яка стосується антикорупції, буде оновлена на 100%. І навіть коли суддя буде приймати рішення виправдальне щодо корупціонера, то все суспільство буде вірити цьому рішенню “, – сказав Шабунін.
На мітинг під Радою зібралися громадські організації із закликом не відкладати створення антикорупційних судів, передає телеканал “112 Україна”. Захід мають намір провести театралізовано, очікують людини в костюмі раку, тому що, за словами організаторів, вирішення питання про антикорупційні суди станеться тоді, коли “рак на горі свисне”.

Заходи безпеки навколо Верховної Ради не посилені.
Президент Петро Порошенко закликав народних депутатів підтримати зміни до Конституції в частині судової реформи та нову редакцію закону “Про судоустрій і статус суддів”.
Верховна Рада України від 2 лютого попередньо схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя. Серед іншого законопроект передбачає оновлення суддівського корпусу через процедуру оцінювання. Планується, що в Україні з’явиться новий орган – Вища рада правосуддя, який буде звільняти і призначати суддів.
Рада планує розглянути законопроекти про судову реформу на цьому пленарному тижні. Їх прийняття забезпечується конституційною більшістю (не менше 300 голосів).