Сейсмологи: Україні варто готуватися до потужного землетрусу

Сейсмічна активність, яка зачіпає Закарпаття, трапляється, як правило, раз в 100-120 років. Останні поштовхи були зафіксовані 1908. За словами Олександра Кендзьора з Інституту геофізики НАН України найближчим часом може відбутися досить сильний землетрус.

Закарпаття – сейсмічно активний регіон, в якому магнітуда катастрофи може досягати 8-ми балів. Далеко не факт, що новий землетрус виявиться слабшим. Людям вже сьогодні треба готуватися до такої події, оскільки передбачити її неможливо: поштовхи можуть початися в будь-який момент.

Найнебезпечнішими ділянками нашої країни вважається район Зони Вранча – Карпатських гір і захід Одеської області. Там були зафіксовані землетруси інтенсивністю 6-7 балів за 12-бальною шкалою. Епіцентри знаходилися в Сваляві, Мукачеві, Ужгороді. Також сейсмічна активність була помічена і в Прикарпатті. Поштовхи силою 6 балів були в Заліщиках та Кам’янці-Бузькій.

Сейсмологи: Україні варто готуватися до потужного землетрусу

Центральна і східна частини України менш схильні до землетрусів. Тут поштовхи не перевищували позначку в 5 балів.

Щоб біда не завдала істотної шкоди в майбутньому, треба будувати “правильні” будинки в “правильних” місцях. У разі початку сейсмічної активності населенню потрібно відразу ж сховатися в дерев’яних будівлях, оскільки вони набагато безпечніші цегляних. Людям, які проживають на першому або другому поверсі, можна вийти на вулицю, тоді як іншим краще перечекати землетрус в приміщенні. Спускатися не варто: сходи в будь-який момент можуть обвалитися.

У приміщенні варто подалі відійти від вікон і стін, щоб не поранитися осколками. Також потрібно уникати великої техніки, яка може впасти на вас.