СБУ затримала главу “Укрексімбанку”

Як повідомила речниця ГПУ Олена Гітлянська в Facebook, главу “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала СБУ за дорученням Генпрокуратури.

 “Ніякого викрадення одного із членів правління АТ “Укрексімбанку” не було.

Він був затриманий співробітниками Служби безпеки України за дорученням Генеральної прокуратури України у межах кримінального провадження за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 255, ч.5 ст. 191, ч.3 ст. 209 .

 Затримання відбувалась виключно в межах чинного законодавства. На даний час затриманий поміщений до ізолятора тимчасового тримання.

Справу веде Генеральна прокуратура України”.

Із повідомлення Служба безпеки України у Facebook

Главу “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримано за підозрою у сприянні легалізації доходів, одержаних незаконним шляхом високопосадовцями часів Януковича. 

За даними СБУ, зловживаючи своїм службовим становищем, Гриценко вивів з-під арешту майно одного з медіа-холдингів. “Затримання відбувалося у межах кримінального провадження за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч.5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом)”.

 Гриценка було затримано в межах чинного законодавства, наразі його поміщено до ізолятора тимчасового тримання та забезпечено право на захист та спілкування з адвокатами, заявили в СБУ.

Що було раніше: У суботу деякі ЗМІ повідомили про викрадення глави “Укрексімбанку” Олександра Гриценка. Зокрема, про це з посиланням на родичів повідомляли телеканали “Прямий” і “5 канал”.

Гриценко очолив державний “Укрексімбанк” у 2014 році, був призначений на посаду ексголовою НБУ Валерією Гонтаревою, у 2017 р. був одним з претендентів на посаду голови НБУ після рішення Гонтаревої піти у відставку.