СБУ: викрито ділків, які щомісяця обкрадали клієнтів банків на понад 3 мільйонів гривень

Співробітники Служби безпеки заблокували діяльність угруповання, яке викрадало кошти з рахунків клієнтів банків через створений кол-центр. Кожного місяця “прибуток” зловмисників складав понад 3 мільйонів гривень. Про це з’явилося повідомлення СБУ

“На Запоріжжі співробітники Служби безпеки України блокували діяльність організованого угруповання, учасники якого викрадали кошти з рахунків клієнтів приватних та державних банківських установ в Україні та за її межами”.

 Зазначається, що троє мешканців Мелітополя організували роботу кол-центру, куди найняли 54 оператори. Останні телефонували клієнтам фінустанов, видаючи себе за працівників банків. Таким чином вони отримували дані про CVV-код, номери і пін-коди платіжних карток.

СБУ: викрито ділків, які щомісяця обкрадали клієнтів банків на понад 3 мільйонів гривень

Після цього кошти із клієнтських рахунків переводили на підконтрольні банківські рахунки.

Для обкрадання громадян інших країн ділки використовували незаконну маршрутизацію міжнародного телефонного трафіку.

Під час обшуку в приміщенні кол-центру правоохоронці вилучили 124 одиниці комп’ютерної техніки, 6 ‒ телекомунікаційного обладнання, майже 60 тисяч гривень, мобільні телефони і чорнові записи, які підтверджують незаконну діяльність. Вилучену техніку передали на експертизу.

Наразі вирішується питання щодо оголошення про підозру організаторам злочину. Кримінальне провадження відкрито за статтями несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин та шахрайства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *