СБУ “накрила” групу хакерів, які зливали військові дані Росії

 Як передає пресслужба відомства, співробітники Служби безпеки блокували діяльність організованого угруповання. Четверо жителів Івано-Франківської та Львівської областей організували сайт, на якому незаконно продавали інформацію із закритих державних інформаційних ресурсів, зокрема військового характеру.

Зазначається, що ціну на інформацію злочинці варіювали залежно від характеру даних та їх кількості. Через незаконний сайт відбувалися придбання відомостей, зокрема, про закупівлю та переміщення техніки.

За попередньою інформацією, серед покупців були також представники РФ.

Зловмисників затримали під час продажу однієї з баз даних в Івано-Франківську.

У Львівській області слідчі СБУ виявили в офісі та за місцями проживання фігурантів справи комп’ютерну техніку з обмеженими базами даних, що є власністю держави, і кредитні картки, на які зловмисники отримували гроші за інформацію.

За фактом події почато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 і за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства) КК України.