У Великій Британії виявили новий штам COVID-19

Черговий штам мутованого коронавірусу, який “викликає стурбованість” виявили у Великій Британії. Про це пише The Guardian, посилаючись на дані урядової доповіді, штам, відомий як B1.525, досліджували вчені з Единбурзького університету. Вони виявили його шляхом секвенування геному в 10 країнах, серед яких – Данія, США і Австралія.

У Великій Британії вже нарахували 32 випадки зараження. Найбільш ранні з’явились ще у грудні.

Зазначається, що цей різновид має схожість із ще одним штамом, який назвали Kent. Варіант B1525 складається із ряду мутацій, які стурбували дослідників. Водночас досі невідомо, чи можуть ці мутації викликати більш важкий перебіг хвороби.

Лікар Саймон Кларк, доцент клітинної мікробіології в Університеті Редінга, сказав, що поки незрозуміло, який вплив багато мутації можуть мати на здатність коронавірусу викликати хворобу або на тяжкість захворювання. Однак відомо, що наявність мутації E484K у варіанті з Південної Африки надає певний ступінь стійкості збудника до деяких вакцин.

“Ми ще не знаємо, наскільки добре поширюватиметься цей варіант, але в разі успіху можна припустити, що імунітет від будь-якої вакцини або попередньої інфекції буде ослаблений”, – побоюється вчений.

А професор клінічної мікробіології в Кембриджському університеті Раві Гупта додав, що крім мутації E484K, у новому британському штамі є ще одна зміна, яка, ймовірно, допомагає йому позбутись антитіл.