Переяслав залишиться без красунь-ялинок

У мене вже зранку обривається телефон: РІЖУТЬ ЯЛИНКИ БІЛЯ ШВЕЙНОЇ ФАБРИКИ “ГАЯН”. Тільки що побувала на місці. Від побаченої картини я в шоці. Таке враження, що стирають мою генетичну память!
На місці застала Олексія Степановича Дикого, керівника підприємства. Ось які пояснення почула:
– Ми хочемо розчистити місце для молодих ялинок, які тут ростуть. Дерева, які зрізаються, вже старі і аварійні. Взимку з них падає на людей сніг і гілки. Якщо раптом щось трапиться, то хто буде нести відповідальність? Верхівки дерев, які зрізаємо, віддамо на Новорічні свята у дитячі садочки і школи міста, а гілки не будемо прибирати кілька днів, щоб переяславці мали змогу взяти собі додому. Весною плануємо насадити тут нові зелені насадження і облагородити територію.
Оскільки земля приватна, то ми звернулися до органів виконавчої влади і отримали дозвіл на спилювання..

Я, як член виконкому, ніколи не чула, щоб приймалося рішення про спилювання ялинок біля колишнього “Гаяна”. А якщо його знову змусили членів виконкому проголосувати пакетом та розповідали, що комісія обстежила і зробила висновки про аварійність дерев, то ЦЕ ЩОНАЙМЕНШЕ – АМОРАЛЬНИЙ ВЧИНОК.

ДО РЕЧІ, ОСОБИСТО, ЯК ЧЛЕН ВИКОНКОМУ, ВЖЕ ДАВНО НЕ ГОЛОСУЮ ЗА СПИЛЮВАННЯ ДЕРЕВ В ПЕРЕЯСЛАВІ, ТОМУ ЩО ЗРОЗУМІЛА ВСЮ ПІДСТУПНІСТЬ ТАКИХ РІШЕНЬ. 

Крім того, сьогодні вже доступні технології, коли такі дерева  можна запросто пересадити в інше місце, де б вони не заважали… Так, це коштує більших витрат, але ж!!!!!

Ось яке повідомлення зявилося пізніше на сайті міської ради щодо цього випадку:

“Сьогодні, 12.12.2019 р., у Єдиний диспетчерський центр Переяслава почали надходити скарги від жителів міста щодо вирубки зелених насаджень – ялин, що вже багато років росли на території перед фасадом ТОВ «НУС» (колишня фабрика «ГаЯн»).  Щоб з`ясувати ситуацію ми звернулися безпосередньо за роз’ясненням до керівника Товариства Олексія Дикого:

– Земельна ділянка, що розташована перед фасадом ТОВ «НУС», до тротуару (вул. Б. Хмельницького) – це приватна власність Товариства, а згідно законодавства – коли земельна ділянка приватизована, то її господар вважається власником і всіх зелених насаджень на цій території. Нами було прийнято рішення про видалення саме аварійних зелених насаджень із кількох міркувань: по-перше – це безпека жителів та гостей міста, особливо у зимовий період, коли є опади у вигляді снігу, а пізніше і обледеніння, що загрожує можливістю травмування у разі опадання; по-друге – молоді зелені насадження, які теж були висаджені на цій же території, недоотримують світла, що не сприяє їх росту. Усі зрізані ялини, їх крони, ми вирішили віддати у навчальні заклади міста, а гілки залишимо, можливо переяславці використають їх для прикрас до свят своїх домогосподарств, все, що залишиться буде вивезено.

На місці вирубаних дерев навесні заплановано висадити молоді зелені насадження та провести благоустрій території. Погодження від правоохоронних органів було отримано, для уникнення будь-яких непередбачуваних ситуацій на час проведення робіт перекрито рух транспорту прилеглою частиною дороги.

Додамо, що згідно п. 10 Постанови Кабміну від 1 серпня 2006 р. №1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах»: «Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості

 Настрій зіпсований, болить душа… Біля цих ялинок пройшло моє дитинство, юність і все життя…. Просто пилкою по серцю

Світлана ПОМОЙНИЦЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *