Переяслав залишиться без красунь-ялинок

У мене вже зранку обривається телефон: РІЖУТЬ ЯЛИНКИ БІЛЯ ШВЕЙНОЇ ФАБРИКИ “ГАЯН”. Тільки що побувала на місці. Від побаченої картини я в шоці. Таке враження, що стирають мою генетичну память!
Переяслав залишиться без красунь-ялинок
На місці застала Олексія Степановича Дикого, керівника підприємства. Ось які пояснення почула:
– Ми хочемо розчистити місце для молодих ялинок, які тут ростуть. Дерева, які зрізаються, вже старі і аварійні. Взимку з них падає на людей сніг і гілки. Якщо раптом щось трапиться, то хто буде нести відповідальність? Верхівки дерев, які зрізаємо, віддамо на Новорічні свята у дитячі садочки і школи міста, а гілки не будемо прибирати кілька днів, щоб переяславці мали змогу взяти собі додому. Весною плануємо насадити тут нові зелені насадження і облагородити територію.
Оскільки земля приватна, то ми звернулися до органів виконавчої влади і отримали дозвіл на спилювання..

Я, як член виконкому, ніколи не чула, щоб приймалося рішення про спилювання ялинок біля колишнього “Гаяна”. А якщо його знову змусили членів виконкому проголосувати пакетом та розповідали, що комісія обстежила і зробила висновки про аварійність дерев, то ЦЕ ЩОНАЙМЕНШЕ – АМОРАЛЬНИЙ ВЧИНОК.

ДО РЕЧІ, ОСОБИСТО, ЯК ЧЛЕН ВИКОНКОМУ, ВЖЕ ДАВНО НЕ ГОЛОСУЮ ЗА СПИЛЮВАННЯ ДЕРЕВ В ПЕРЕЯСЛАВІ, ТОМУ ЩО ЗРОЗУМІЛА ВСЮ ПІДСТУПНІСТЬ ТАКИХ РІШЕНЬ. 

Крім того, сьогодні вже доступні технології, коли такі дерева  можна запросто пересадити в інше місце, де б вони не заважали… Так, це коштує більших витрат, але ж!!!!!

Ось яке повідомлення зявилося пізніше на сайті міської ради щодо цього випадку:

“Сьогодні, 12.12.2019 р., у Єдиний диспетчерський центр Переяслава почали надходити скарги від жителів міста щодо вирубки зелених насаджень – ялин, що вже багато років росли на території перед фасадом ТОВ «НУС» (колишня фабрика «ГаЯн»).  Щоб з`ясувати ситуацію ми звернулися безпосередньо за роз’ясненням до керівника Товариства Олексія Дикого:

– Земельна ділянка, що розташована перед фасадом ТОВ «НУС», до тротуару (вул. Б. Хмельницького) – це приватна власність Товариства, а згідно законодавства – коли земельна ділянка приватизована, то її господар вважається власником і всіх зелених насаджень на цій території. Нами було прийнято рішення про видалення саме аварійних зелених насаджень із кількох міркувань: по-перше – це безпека жителів та гостей міста, особливо у зимовий період, коли є опади у вигляді снігу, а пізніше і обледеніння, що загрожує можливістю травмування у разі опадання; по-друге – молоді зелені насадження, які теж були висаджені на цій же території, недоотримують світла, що не сприяє їх росту. Усі зрізані ялини, їх крони, ми вирішили віддати у навчальні заклади міста, а гілки залишимо, можливо переяславці використають їх для прикрас до свят своїх домогосподарств, все, що залишиться буде вивезено.Переяслав залишиться без красунь-ялинок

На місці вирубаних дерев навесні заплановано висадити молоді зелені насадження та провести благоустрій території. Погодження від правоохоронних органів було отримано, для уникнення будь-яких непередбачуваних ситуацій на час проведення робіт перекрито рух транспорту прилеглою частиною дороги.

Додамо, що згідно п. 10 Постанови Кабміну від 1 серпня 2006 р. №1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах»: «Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості

Переяслав залишиться без красунь-ялинок

Переяслав залишиться без красунь-ялинок

 Настрій зіпсований, болить душа… Біля цих ялинок пройшло моє дитинство, юність і все життя…. Просто пилкою по серцю

Світлана ПОМОЙНИЦЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *