Облгази Фірташа отримали за донарахування у платіжках штрафи по 850 тисяч

На операторів ГРМ “Вінницягаз”, “Волиньгаз” та “Київоблгаз” наклали штрафи у розмірі по 850 тисяч гривень.

Про це повідомила у Facebook Оксана Кривенко, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Нацкомісія розглянула питання порушення облгазами ліцензійних умов з розподілу природного газу та встановила здійснення незаконних дій, які полягали у донарахуванні побутовим споживачам додаткових обсягів природного газу.

“Ці обсяги були включені до обсягів виробничо-технологічних втрат та передбачені тарифом. Тобто за таких обставин побутовий споживач фактично мав двічі сплатити за один і той самий обсяг”, – зазначила Кривенко.

НКРЕКП зобов’язала облгази до 05 квітня привести свої дії у відповідність до вимог чинного законодавства та перерахувати платіжки.

Нацкомісія попросить Антимонопольний комітет провести детальне розслідування ознак порушення законодавства, які були виявлені у ході позапланової перевірки ліцензіатів.

Тривають перевірки інших операторів ГРМ.

ТОВ “Регіональна газова компанія”, що управляє всім газовим бізнесом Дмитра Фірташа, вже заявила раніше, що облгази не згодні з висновками перевірок НКРЕКП та оскаржать їх.

Нагадаємо:

У жовтні 2018 року в середньому обсяги донарахувань у платіжках за газ склали 1–1,5 % від обсягу споживання, а вже в грудні-січні — близько 5-10%. Зважаючи на це, в листопаді 2018 року НКРЕКП прийняла 42 рішення про заборону донарахування додаткових обсягів.

Наприкінці року уряд звернувся до НКРЕКП із проханням провести перевірки усіх облгазів на дотримання законодавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *