Мінінфраструктури просить виділити 500 мільйонів з COVID-фонду задля збереження авіаційної галузі

Міністерство інфраструктури України у кінці грудня 2020 року звернулось до Кабміну із проханням виділити 500 млн грн для підтримки цивільної авіації під час другої хвилі COVID-19. Про це йдеться у листі міністра інфраструктури Владислава Криклія до Кабміну, який оприлюднила експертна організація StateWatch. 

Зокрема, у листі зазначено, що пасажиропотік на авіаційному транспорті в Україні у 2020 році знизився на 66% у порівнянні з 2019 роком. Це призвело до значних втрат аеропортів та авіаперевізників. У тому числі аеропорти “Бориспіль” та “Львів” імені Данила Галицького потребували додаткових коштів.

“В обгрунтування Криклій зазначив, що в умовах карантинних заходів навесні 2020 року аеропортами та авіаперевізниками були вжиті антикризові заходи: переведення персоналу на неповний робочий день, скорочення персоналу, скорочення флоту авіаперевізників, закриття терміналу “F” в аеропорту “Бориспіль”. Зазначені заходи дали можливість зменшити видатки на утримання аеропортів”, – йдеться у повідомленні.

“За минулі роки державними підприємствами у сфері цивільної авіації були здійснено значні відрахування на користь держави (ДП МА “Бориспіль” у 2018 році – 1 806 млн грн; 2019 році – 2 049 млн грн; ДП МА “Львів ім. Данила Галицького” у 2018 році – 222 млн грн; 2019 році – 214 млн грн)”, – також йдеться у листі.    

Також у листі наголошується, що в умовах зимового періоду та другої хвилі захворювання на COVID-19 у світі, авіаційна галузь потребує фінансової підтримки від держави задля збереження самої галузі. 

Кошти планують витратити на убезпечення пасажирських перевезень, підвищення операційної ефективності підприємств та покращення авіаційного транспортного сполучення.

Нагадаємо:

Раніше Міненерго попросило повернути з COVID-фонду 140 мільйонів на розвиток уранової шахти.