Росію розлютило продовження Канадою військової місії в Україні

Рішення канадського уряду продовжити військову допомогу Україні не сподобалось в Москві і  викликало гостру реакцію з боку Росії.

В російському посольстві в Канаді прокоментували продовження на два роки військової тренувальної місії Unifier в Україні, назвавши це рішення «контрпродуктивним».

«Рішення уряду Канади не сприяє внутрішньоукраїнському політичному процесу, включаючи передбачуваний мінськими угодами діалог між Києвом і Донбасом», – йдеться в опублікованій в Twitter заяві представника посольства Кирила Калініна.

Представник російського посольства звинуватив Канаду в переслідуванні військових цілей замість того, щоб «чинити тиск» на київську владу стосовно виконання мінських угод.

Канада продовжила військову місію для підтримки Збройних Сил України до кінця березня 2019 року.

“Збройні Сили Канади надають військову підтримку і зміцнюють потенціал українських військ для підтримки зусиль України у зміцненні суверенітету, безпеки і стабільності”, – йдеться в заяві канадського уряду.

У документі перераховані основні напрями, за якими надається підтримка, серед них: знешкодження боєприпасів, модернізація системи логістики, а також медичне навчання.

Український посол Андрій Шевченко підтвердив у своєму Twitter, що Канада оголосила про продовження військової тренувальної місії Unifier, в рамках якої в Україну буде відправлено близько двохсот канадських армійців.

Крім того, Канада обіцяє сприяти економічному зростанню України та просувати у країні верховенство права. Про це заявив міністр оборони Канади Харджит Саджан.

«Підтримка Канадою України – непохитна. Ми продовжуватимемо сприяти економічній стабілізації та зростанню, а також просувати демократію, права людини та верховенство права», – сказав Саджан.

Він додав, що Україна є дуже цінним союзником та другом для Канади.

«Канада стала першою Західною державою, яка визнала незалежність України у 1991-ому році і сьогодні, через більш, ніж 25 років, ми продовжуємо підтримувати нашого цінного союзника та друга», – наголосив міністр.

Окрім того, подальше надання допомоги Україні підтримують усі партії федерального парламенту Канади.

Таку думку висловила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, передає кореспондент Укрінформу.

«Я переконана, що канадці з усіх партій: Консервативної, Ліберальної та Нової демократичної – солідарні у своїй підтримці України. Саме тому ми мали одностайне схвалення Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною», – сказала Фріланд.

За її словами, Україна має потужну підтримку і серед членів уряду.

«Наш уряд, особисто я та прем’єр-міністр жорстко стоїмо на підтримку Україну і українці знають це», – зазначила глава зовнішньополітичного відомства Канади.

Вона також нагадала, що Канада рішуче засуджує незаконну анексію Криму.

«Щодо незаконної анексії Росією Криму та агресії проти України, то ми засуджуємо їх», – наголосила Фріланд.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *