Обама припустив, що Росія спробує вплинути на вибори в США

Президент США Барак Обама вважає можливим, що Росія намагатиметься впливати на вибори президента США, після витоку листів Національного комітету Демократичної партії, який експерти приписують російським хакерам. Про це пише Reuters. “Все можливо,” сказав Обама в інтерв’ю NBC News, коли його запитали, чи росіяни будуть намагатися впливати на вибори 8 листопада.

Обама сказав, що Федеральне бюро розслідувань розслідує витік в п’ятницю більш ніж 19 тисяч листів з внутрішнього листування співробітників Демократичного національного комітету, з яких випливає, що партійні апаратники віддавали перевагу Хілларі Клінтон перед Берні Сандерсом, хоча теоретично мали бути безсторонніми в цьому. “Я знаю, що експерти пов’язують це з росіянами”, – сказав Обама.

Витік цих листів змусив конгресмена Деббі Вассерман-Шульц з Флориди піти у відставку з посади голови Національного комітету Демократичної партії.

“Які мотиви цього витоку, я не можу сказати точно. Що я знаю, це те, що Дональд Трамп неодноразово висловлював захоплення Володимиром Путіним”, – сказав президент США, додавши, що на його думку, Трампа схвалюють у Росії.

Раніше, організатор передвиборчої кампанії Гілларі Клінтон також припустив роль російської держави у викраденні електронного листування апарату партії.

Американська компанія комп’ютерної безпеки CrowdStrike Inc. знайшла свідчення, що у втручанні брали участь дві хакерські групи, пов’язані з російською державою.

Водночас, у кампанії Трампа, якого Республіканська партія вже висунула своїм кандидатом, відкинули припущення, що Росія могла вплинути на ситуацію на його користь.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не став коментуватизвинувачення в можливій причетності російських хакерів до зламу пошти Демократичної партії США.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *