“Російське” розслідування в США: генпрокурора знову викликають у Конгрес

Генпрокурор США Джефф Сешнс, який уже свідчив у березні перед Конгресом в рамках “російського” розслідування, знову заслуховуватиметься законодавцями, які також викликають американсько-російського лобіста Ріната Ахметишина.

Про це повідомив американський телеканал CBS News із посиланням на інформаційне агентство Associated Press.

“Комітет Палати представників з питань розвідки готується заслухати російсько-американського лобіста, учасника минулорічної зустрічі (з представниками РФ – ред.), де був також присутній син Дональда Трампа в рамках розслідування щодо втручання Росії у вибори. Очікується також, що комітет заслухає генерального прокурора США Джеффа Сешнса протягом ближчих тижнів”, – зазначається в повідомленні із посиланням на джерела, ознайомлені зі справами в Конгресі.

При цьому уточнюється ім’я російсько-американського лобіста – Рінат Ахметшин, який був присутній на зустрічі в Trump Tower з представниками Росії. Тоді росіяни пропонували надати кампанії Трампа компромат на Гілларі Клінтон. Ахметишин вже давав свідчення розвідувальному комітету в Сенаті.

Не менший інтерес законодавці мають до обізнаності генпрокурора Сешнса, який перебував на той момент в кампанії Трампа. Конгресмени хочуть отримати більше деталей про зв’язки кампанії з представниками російського уряду.

Сешнс вже фігурував у розслідуванні Конгресу в березні, коли лавав свідчення в Конгресі про свої зустрічі з послом РФ у США Сергієм Кисляком, про які він раніше умовчував. З того часу він не ділився інформацією про зв’язки між помічниками Трампа та російськими чиновниками і їхніми посередниками.