Раді пропонують врегулювати питання про імпічмент Президента, – законопроект

До Верховної Ради України внесено законопроект про Президента України, в якому серед іншого прописана процедура його імпічменту.

У законопроекті пропонується визначити, що Президента може бути усунуто з посади у порядку імпічменту, пише «Українське право».

Імпічментом визнається парламентська конституційна процедура розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста за наявності ознак державної зради або іншого злочину, наслідком якої може бути дострокове припинення його повноважень.

Для реалізації повноважень Верховної Ради України створюється спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради для проведення розслідування. До її складу входять голова, заступник голови і секретар спеціальної тимчасової слідчої комісії, спеціальний прокурор.

У разі прийняття рішення Верховною Радою України щодо ініціювання питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту Президент України відсторонюється від виконання обов’язків і на період процедури імпічменту виконання його обов’язків покладається на голову Верховної Ради України.

На цей період Президенту забороняється виїжджати за межі території України без дозволу Верховної Ради України, який надається за зверненням Президента України більшістю від конституційного складу Верховної Ради України.

На цей час Президент України передає свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичний паспорт (дипломатичні паспорти) на зберігання Голові Верховної Ради України шляхом підписання відповідних документів про приймання-передавання документів на зберігання, що оприлюднюються на офіційному веб-сайті Верховної Ради України в день підписання.

Рішення про імпічмент Президента приймається парламентом у разі, якщо за нього проголосує не менш як три четвертих від конституційного складу Верховної Ради.