Одному з ватажків харківського Антимайдану присудили 8 років, але відразу ж відпустили за амністією

Київський районний суд Харкова визнав винним Сергія Юдаєва у масових заворушеннях під час захоплення Харківської ОДА та хуліганстві в редакції телеканалу АТН у квітні 2014 року

Таке рішення 6 листопада оголосила суддя Світлана Шмадченко, передає “МедіаПорт”.

Юдаєва було засуджено до максимального терміну – 8 років позбавлення волі й звільнено за законом про амністію.

“Визнати винним Юдаева Сергія Олеговича в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 294, ч. 3 ст. 296 КК України та призначити йому покарання за статтею ч. 1 ст. 294 у вигляді 8 років позбавлення волі, за ч. 3 ст. 296 – 5 років позбавлення волі. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання … остаточно призначити Юдаева покарання у вигляді позбавлення волі на строк 8 років”, – зачитала суддя рішення суду.

При цьому початком терміну відбування покарання суд вважає 8 квітня 2014 года, коли Юдаєва було узято під варту.

Разом з тим, на підставі ст. 4 закону “Про амністію в 2016 році” засудженого Юдаєва звільнили від відбування основного покарання й роз’яснили йому наслідки застосування амністії.

“В подальшому протягом 10 років амністія до нього не може бути застосована. Юдаєва Сергія Олеговича звільнити з-під варти в залі суду негайно”, – підсумувала суддя Шмадченко.

Окрім того, затримані навесні 2014-го разом з Юдаєвим антимайданівці Сергій Гапонов, Олег Крутов і Денис Левченко, обвинувачені в масових заворушеннях під час захоплення ОДА в межах цього ж провадження, засуджені до 5 років в’язниці і звільнені від покарання з випробувальним терміном на 3 роки.

Ніхто з обвинувачених своєї провини не визнав.

  • Юдаєв Сергій Олегович 1976 року народження – один з організаторів харківського Антимайдану. Брав участь у штурмі і захопленні ХОДА, а також в погромі телекомпанії АТН. Народився в Санкт-Петербурзі, прописаний в Криму, останні кілька років мешкав у Харкові.
  • Суд над керівником харківських сепаратистів і “тітушок” Ігнатом Крамським (“Топазом”) ще не завершено. У жовтні Київський районний суд Харкова, той самий де сьогодні було винесено вирок Юдаєву, задовольнив клопотання захисту про відвід представника державного обвинувачення.