У Росії лікарі відмовляються лікувати дітей з України

У російському Санкт-Петербурзі лікар однієї з клінік відмовився лікувати дитину з Західної України через її національність. Про це розповіла на своїй сторінці в Фейсбуці волонтер Леся Литвинова, передає “Народна Правда“.

Леся Литвинова розповіла історію дитини, у якої проблеми з зором. Українські медики допомогти їй не можуть, а найближчий лікар, який робить такі операції, знаходиться у Пітері.  “Дивиться дитину і каже: “Так, можемо. Але навіщо? Щоб він потім наших вбивав?”.

Дитина разом з мамою їдуть в Європу. Дай Боже, щоб все вийшло”, – розповіла волонтерка. Вона також розповіла схожу історію хлопчика з окупованої території Донбасу. “Відмовляються оперувати в Москві, тому що перші дві операції робили у Києві і продовжувати повинні ті, хто його знає.

Тато у дитини – бойовик. Сказати, що питання вирішувалося важко – нічого не сказати”, – зазначила Литвинова. Волонтер поцікавилась у підписників, чи повинні діти відповідати за позицію своїх батьків та місце прописки. “І свою позицію я озвучити не соромлюся. Мені наплювати, хто у дитини мама/тато – наркоман, повія, сепар, серійний вбивця або психопат. Дитина не може нести відповідальність за те, що народилась не в тій родині, або не в тій країні”, – додала Литвинова.

Наскільки я знаю, у цивілізованому світі злочинцеві надають допомогу, а потім судять. Не надати допомогу дитині – це щось за гранню мого розуміння”, – пишуть у коментарях користувачі Facebook.

Дехто з читачів поста написав, що дуже важко лікувати дитину 16-17 років, яка наставила на тебе “Калаш” та вигнала тебе з дому.