У Тростянці хочуть взяти на свій баланс мережі, на яких заробляють газові монополісти

Тростянецька ОТГ, що на Сумщині, хоче взяти на свій баланс мережі, на яких заробляє гроші ПАТ «Сумигаз», транспортуючи паливо споживачам. Як мінімум, таким чином сподіваються зменшити платежі за розподіл газу, пише Голос України.

Відповідне рішення ухвалили на сесії міськради. Одним з пунктів передбачається створення комунального підприємства «Тростянецьгаз», яке замінить нинішнього постачальника.

На сесії прозвучало: мережі, які пролягають територією Тростянецької громади, є її власністю, а «Сумигазу» свого часу їх лише передали на баланс. На будівництво газопроводів виділяли гроші місцеві бюджети, скидались коштами люди, але вони фактично опинились у приватній власності монополістів.

Кому насправді належать мережі та хто ними розпоряджатиметься надалі, швидше за все, з’ясується у суді. Але якщо громада переможе, це матиме далекосяжні наслідки: ситуація у Тростянці щодо розподілу газу та оплати за цю послугу нічим не відрізняється від ситуації у більшості інших населених пунктів України.

У Тростянці хочуть взяти на свій баланс мережі, на яких заробляють газові монополісти

Крім того, міські депутати Тростянецької ОТГ звернулися до Сумської обласної ради щодо передачі лісів та земель лісового фонду до комунальної власності Тростянецької міської територіальної громади.

Заступниця міського голова Світлана Міняйло, яка доповідала з даного питання підкреслила, що відповідне звернення викликане тим, що територія Тростянецької громади значно збільшилася. Адже до неї приєдналися аж чотирнадцять колишніх сільських рад. Відтак, тепер громада може похвалитися значною кількістю земель лісового фонду, але ними наразі займається «Агроліс».
Коли почали переглядати кадастрові карти, з’ясували, що дуже багато цих земель уже багато років перебувають у комунальній власності не міста, не сіл, а чомусь саме Сумської обласної ради.
Беручи до уваги те, що ще у грудні 2017 року було створене комунальне підприємтво «Тростянецьке комунальне лісове господарство», керівництво громади переконане, що треба щоби ці ліси та землі під ними були передані у подальше управління зі спільної власності обласної ради до лісового фонду Тростянецької громади.
Тож, відповідне звернення до Сум направили. Облрада зобов’язана прийняти рішення. Звісно на це потрібен якийсь час, але лісові багатства мають належати нашій громаді, – вважають тростянецькі депутати