Причиною лісових пожеж в Греції могли бути підпали

Спустошливі лісові пожежі в районі Афін могли виникнути через підпали.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Греції Нікос Тоскас, пише DW.com.

“Існують серйозні докази, які наводять нас на такі думки”, – повідомив Тоскас.

За словами грецького чиновника, на підставі знімків з супутника можна зробити висновок, що відразу кілька пожеж виникли протягом невеликого проміжку часу уздовж однієї дороги на заході від столиці країни.

 “У цьому випадку є не тільки докази, але і свідчення”, – підкреслив Тоскас. Він не уточнив деталей, щоб не перешкодити слідству.

У східному напрямку від Афін вогонь поширився з великою швидкістю завдяки екстремально сильному вітру.

За словами Тоскаса, на даний момент в Греції ніхто не був затриманий за підозрою в скоєнні підпалів. У той же час він не виключив того, що поширення пожеж сталося через помилкові дії пожежної охорони і поліції.

“Сила вітрів сягає 10 і 11 балів. Такого у нас ще не траплялося”, – додав заступник голови МВС Греції, зазначивши, що це може бути наслідком глобальної зміни клімату.

Раніше міністр оборони Греції Панос Камменос заявив, що незаконне будівництво погіршило наслідок пожеж і сприяло одній з найстрашніших катастроф в країні.

Похожее изображение

Картинки по запросу пожежа в Греції фото

Камменос прибув в місто Маті, яке найбільше постраждало від пожежі, і сказав, що будівництво жителями між лісистими районами було “злочином”, який призвів до блокування шляхів евакуації.

За його словами, дії деяких жителів закрили дороги до пляжу. “Це злочин з минулого. Це узбережжя Афін, всі ці споруди, більшість без документів, і вони зайняли узбережжя незаконно”, – сказав він.

 Міністра швидко оточили місцеві жителі, які звинуватили його в тому, що чиновники відмовилися від них.

Один з жителів розповів, що він дістався до пожежної станції, щоб попросити про допомогу, і виявив, що пожежники не знають про вогонь.

Інший житель скаржився, що людям порадили пірнути в море, щоб втекти, хоча більшість літніх людей не змогли дістатися до моря.

Камменос, який очолює націоналістичну партію “Незалежних греків”, відкинув звинувачення в тому, що уряд не зміг захистити своїх громадян.

За останніми даними, кількість загиблих у прибережному грецькому місті Маті, у східній Аттиці, зросла до 85.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *