ProZorro заощадила українським платникам податків майже 80 млрд грн за чотири роки – Нефьодов

Завдяки системі ProZorro Україна стала країною з найбільшою в Європі часткою малого та середнього бізнесу в закупівлях, зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
За чотири роки існування системи електронних торгів ProZorro вдалося заощадити майже 80 млрд грн. Про це в ефірі “Радіо Свобода” повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

“Для платників податків це вилилося в економію, яка вже підбирається до 80 млрд грн. Це із 2015 року. Для українського бізнесу це вилилося в те, що в нас найбільша частка малого і середнього бізнесу в закупівлях у Європі. Це вилилося в те, що більше половини опитаних уважає, що ця реформа привела до суттєвого зменшення корупції та проблем у закупівлях”, – сказав він.

Перший заступник міністра зазначив, що корупція є й під час роботи із системою ProZorro, але “вона є, на жаль, у будь-якій європейській країні”.

“Сказати, що ми її побороли – це, м’яко кажучи, смішно. У країні проводяться 5 тис. тендерів на день. І звичайно, якась частина з них – вони корупційні. А ще більша частина з них просто непрофесійні, коли не дуже якісні закупівельники купують на “тяп-ляп”. Знаєте, є таке слово “освоїти бюджетні кошти”, – підкреслив Нефьодов.

За його словами, із 2014 року ситуація із ProZorro стала набагато кращою.

“Порівнюючи те, що було за часів [екс-президента України Віктора] Януковича, – це просто космос”, – заявив Нефьодов.

Система ProZorro працює в Україні із 2015 року. Із 1 серпня 2016 року всі державні тендери, які перевищують порогові значення (від 200 тис. грн – для товарів та послуг і 1,5 млн грн – для робіт), повинні проводити через ProZorro.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *