Про потоки і потічки і про абонплату за газ
Чи мають Облгази платити за державні газові мережі?
Облгази працюють по тарифах “затрати+”. Тобто іх тариф, що платять споживачі, складається із затрат облгазу + норма рентабельності.
Варіант 1. У моєму розумінні в корумпованій державі, недоцільно створювати нові потоки через державних чиновників, бо по дорозі точно щось спізд*ться.
У моєму розумінні – держава, це скоріше мільйони споживачів, аніж декілька чиновників, які будуть рулити зібраною платою за користування газовими мережами. Тому доцільно, щоб тієї плати у облгазів не було (була 1коп.) – і був відповідно нижчий тариф для кінцевих споживачів (людей).
Другий варіант. Облгази платять за користування державними мережами. Вважається, що держава збудувала ці мережі, тому має право отримувати плату. Правда не завжди збудувала абстрактна держава, про це у кінці.
Ми розуміємо, що оскільки облгази тарифні компаніі, то це перекладеться прямо чи непрямо на кінцевих споживачів. При багатих споживачах і чесних держслужбовцях – Ок. В Україні – не думаю.
Але в України ж свій унікальний шлях. Тому у нас
Варіант 3. Тариф облгазам, а значить і споживачам підняли, але плату облгазам за користування держмережами не ввели!
Більше того, тепер абонплату платитимуть і ті, хто за свої кошти збудував ці мережі. Хто, по ідеі, мав би отримувати плату за користування їх мережами, як це у випадку держави описувалося вище.
Ось так у нас в теорії європейські реформи, трооошечки видозмінюються – і результат завжди один – всім треба трооошечки скинутись, а там наверху утворюється новий потічок біля 1 млрд грн у місяць, пише Андрій Герус