Президент наділив митників правом знищувати посилки з підробками

Президент Володимир Зеленський підписав закон №1230, який розширив перелік об’єктів права інтелектуальної власності, які переміщуються через митний кордон України. Про це йдеться на сайті глави держави.

Наприклад, згідно з текстом документа, в разі припинення митного оформлення товарів за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності такі товари можуть бути знищені під митним контролем без необхідності встановлення факту порушення прав інтелектуальної власності.

У документі говориться, що це стосується пересилань товарів, що порушують право інтелектуальної власності. Іншими словами, посилки з підробками не пропустять, а їх власники звільняються від адміністративної відповідальності. Але ця норма не буде поширюватися на осіб, що перевозять такі товари особисто.

Закон вносить зміни до Митного кодексу України, зокрема, дає визначення термінів: «контрафактні товари», «піратські товари», «товари, підозрювані в порушенні права інтелектуальної власності».

Очікується, що ці зміни наблизять українське законодавство в сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів Європейського Союзу.