Правосуддя вірить відвертим ворогам країни

У центрі Києва сьогодні неспокійно. Після того, як Печерський суд на два місяці відправив у СІЗО одного із засновників батальйону «Айдар» Валентина Лихоліта, його прихильники перекрили центральну вулицю Хрещатик, а також заблокували будівлю суду. Лихоліта звинувачують у розбійних нападах, захоплення чужого майна, «віджим» транспортних засобів.

Про це пише журналіст Денис Казанський у своїй статті «За що судять айдарівця Ліхоліта і чому ця справа особлива», – повідомляє glavcom.ua.

На перший погляд, це всього лише черговий арешт чергового добровольця, яких було вже багато. Однак випадок Лихоліта особливий. Заявник по епізоду, за який суд вирішив відправити Лихоліта в СІЗО – мер Сіверодонецька «регіонал» Валентин Казаков, ідейний сепаратист, організатор незаконного антиукраїнського референдуму 2014 року і повалення конституційного ладу у Сіверодонецьку. А також його заступники – Кравченко і Халін, які також є представниками сепаратистів.

Коли ВСУ звільнили Сіверодонецьк та в місто увійшли добровольці «Айдара», бійці заарештували Казакова і посадили «на підвал». Пізніше його передали правоохоронцям, але ті відпустили сепаратиста на свободу. У підсумку Козаков так і не поніс ніякого покарання і в кінцевому підсумку навіть переміг на виборах мера в 2015 році. Людина, на совісті якого війна, грабежі та вбивства у Луганській області, з точки зору українського правосуддя є невинним. А ось ті, хто ризикуючи життям, ліквідовував наслідки його руйнівній діяльності – зараз на лаві підсудних.

У мережу потрапили матеріали кримінальної справи Лихоліта. Не буду копіювати сюди все, розміщу тільки найбільш характерні сторінки. Там детально описано, в чому сепаратисти і вороги України звинувачують українського військового.

Деталі, які викладені в матеріалах справи, могли повідомити прокуратурі лише самі постраждалі. Де гарантія, що це правда? Чому правосуддя вірить людям, які є відвертими ворогами України і робили все, щоб знищити нашу країну в 2014 році? Звичайно кожен з них розповість що завгодно, щоб обмовити захисників України. Адже для них і Лихоліт, і його товариші, і взагалі всі ми – «укропітеки», «фашисти», «хунта» і т. д. Можна ще з тим же успіхом підшити до справи свідчення Губарєва і Плотницького. А що? Вони теж розкажуть про тортури кривавого карателя.

Ось інтерв’ю Валентина Казакова, яке він давав у квітні 2014 року. Тут Козаков в тон бойовикам закликає організувати референдум, а також використовує класичну маніпулятивну технологію російської пропаганди про «уряд, який віддає команду стріляти в свій народ».

«Моє особисте переконання: ті люди, які сьогодні дають команду стріляти в свій народ замість того, щоб домовлятися, не мають права керувати державою і повинні піти у відставку», – говорить Козаков.

Нагадаю, що 27 квітня 2014 року, коли було опубліковано це інтерв’ю, війна йшла тільки в Слов’янську, де орудували російські терористи Ігоря Стрєлкова і Мотороли. Це їх Козаков називає «своїм народом», підтримуючи таким чином російську брехню про повсталих шахтарів і трактористах.

За іронією долі, сьогодні держава Україна судить не тих, хто намагався знищити її, а тих, хто її рятував. З усіх мерів-регіоналів, які розпалювали війну на Донбасі, сьогодні сидить тільки одна лише Неля Штепа. Решта не тільки залишаються на волі, але і залишаються в кріслах мерів. Вони недосяжні для українського правосуддя, до них претензій немає.

На жаль, з таким підходом цю державу в наступний раз нікому буде захищати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *