ІЗ 9 ЛИСТОПАДА ПЛАНОВІ ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ ЗАБОРОНЕНІ, ЛІКАРНІ ПРИЙМАТИМУТЬ ТІЛЬКИ УРГЕНТНИХ ХВОРИХ

Таке повідомлення опублікували на офіційному порталі Кабміну.

“Прийнято рішення: Україна переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусної хвороби. Ми продовжуємо розгортати і збільшувати кількість ліжок в наших закладах охорони здоров’я, які будуть госпіталізувати хворих з коронавірусною хворобою”, – заявив Ляшко.

Нагадаємо, що Переяславська ЦРЛ є опорною з лікування коронавірусних хворих. Саме тому жителі Переяславщини й раніше мали проблеми з госпіталізацією та лікуванням. Нині ж стане ще жорсткіше.

Тепер до лікарень госпіталізуватимуть хворих, стан яких визначено критеріями Постанови Кабінету Міністрів №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зазначимо, пунктом 14.5 Постанови передбачено, що на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), де встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки (на всій території України діє саме «помаранчевий» рівень небезпеки), додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ проведення закладами охорони здоров’я планових заходів із госпіталізації, ОКРІМ надання такої медичної допомоги:

  • внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • вагітним, породіллям, новонародженим;
  • у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • паліативної допомоги у стаціонарних умовах;
  • планової допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

На час пандемії COVID-19 в Україні призупинили лише певні планові госпіталізації і операції. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 11 листопада.

Заборона не стосується тих послуг медичної допомоги, якщо їхнє відтермінування може нести загрозу здоров’ю або життю. “Будь-яка операція, будь-яка госпіталізація, якщо відтермінування її може нести загрозу вашому здоров’ю або вашому життю, не може бути перенесена.

Ви будете вчасно госпіталізовані, вчасно прооперовані, незважаючи на те, що це планові операції”, – зазначив Степанов.

“Ми говоримо виключно про ті планові госпіталізації і операції, перенесення яких ніяким чином не вплине і не буде загрожувати вашому життю або вашому здоров’ю.

Такі стани, як інсульти, інфаркти, термінові операції, ургентні, включаючи ті планові, які перелічені, вони не можуть бути перенесені і вони вчасно будуть надаватися”, – додав Максим Степанов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *