Поліція відкрила провадження за фактом пожежі у зоні ЧАЕС

За фактом пожежі у Чорнобилі відкрито кримінальне провадження.

Про це повідомили у відділі комунікацій ГУ Національної поліції у Київській області.

“Правоохоронці проводять усі необхідні заходи щодо встановлення причин пожежі, з’ясовують всі обставини задимлення та загоряння. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 245 (“Знищення або пошкодження лісових масивів”) КК України”, – йдеться у повідомленні.

Поліцейські також забезпечують охорону громадського порядку та пропускний режим.

Як повідомили у прес-центрі ДСНС України, станом на 08:00 6 червня спостерігаються окремі осередки горіння та задимлення на площі близько 5 га, їх продовжують ліквідувати. Сили і засоби зосереджені в районі села Копачі.

Оперативна інформація щодо ліквідації пожежі сухої трави у Чорнобильській зоні (станом на 08:00).

Станом на 08:00, за даними авіарозвідки спостерігаються окремі осередки горіння та задимлення на площі близько 5 га, тривають заходи щодо їх ліквідації.

До гасіння пожежі залучено 35 од. тех. та 150 чол., з них від ДСНС 22 од. тех. та 150 чол. З них від ДСНС – 22 од. тех. та 130 чол., від ДП Чорнобильська пуща 9 од. тех. з них 3 трактори та 16 чол., транспортний відділ м. Чорнобиль 4 од. тех. та 6 чол.

О 4:56 здійснено залучення авіації ДСНС двох АН-32П та вертольота Мі-8. Загалом авіацією ДСНС з початку робіт здійснено 35 скидів (154 тонн), з них літаками АН-32П здійснено 14 скидів води (112 тонн), вертольотом Мі-8 здійснено 21 скидів води (42 тонни).

Сили і засоби зосереджені в районі с. Копачі.

Радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми, зокрема:
У місті Києві радіаційний фон складає 11 мкР/год (безпечний рівень – до 30 мкР/год).

У місті Чорнобиль радіаційний фон складає 22,45 мкР/год (безпечний рівень – до 50 мкР/год).

На промисловому майданчику Чонобильської АЕС радіаційний фон складає 44,27 мкР/год (безпечний рівень – до 140 мкР/год).

Нагадуємо, що 5 червня о 10:10 у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення сталося загорання сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі в лісовий масив на площі близько 10 га.

Нагадаємо, вранці 5 червня у Чорнобилі сталася пожежа у лісі – загорілася суха трава. Площа пожежі сягнула 10 га. До гасіння було залучено 29 одиниць техніки, у тому числі – два літаки АН-32П та вертоліт Мі-8, а також 126 людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *