Платимо як в Європі: що не так з українськими тарифами
У той же час київська сім’я з трьох осіб в двокімнатній квартирі, згідно з нормативами, може заплатити за комуналку більше 50% від середньої зарплати.
Про це йдеться в матеріалі Realist`a.
Ціни на газ, опалення та гарячу воду в Україні залежать від того, скільки коштує блакитне паливо на німецькому хабі. Фактично українські тарифи на комуналку «прив’язали» до європейських, а реальний рівень зарплат і пенсій не досяг навіть докризового рівня 2013 року. В результаті субсидії знадобилися більшій частині українців.
Тариф на газ своєю постановою визначає Кабінет Міністрів. Весь видобутий газ «Укргазвидобування» має продати «Нафтогазу». А вже «Нафтогаз», будучи монополістом, перепродує його за встановленою урядом ціною. Фактично «Нафтогаз» отримує блакитне паливо за двома умовними каналами – дешевший газ українського видобутку і дорогий імпортний газ, в основному з Європи. Але і українське, і імпортне паливо населенню продають за ціною європейського газу.
Борги українців за комунальні послуги сягнули 28,4 млрд грн, хоча ще в минулому році заборгованість була на рівні 16,9 млрд грн. Разом з тим рекордно зросла і кількість субсидіантів. Зараз комунальні знижки отримує більше половини українських сімей. Ситуація критична, впевнені експерти. З огляду на те, що знижувати тарифи уряд і Нацкомісія не планують, залишається тільки розраховувати на зростання доходів населення.