ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ ОТРИМУВАЧІВ СОЦВИПЛАТ СТАНУТЬ ПУБЛІЧНИМИ, – ЗАКОНОПРОЕКТ

Народні депутати Галина Третьякова, Вадим Струневич, Олег Арсенюк та інші 29 жовтня зареєстрували у Верховній Раді проект закону №2333 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обробки та оприлюднення персональних даних», пише “Судово-юридична газета”.

Як зазначають законодавці, законопроект розроблено з метою вдосконалення норм законодавства у сфері обробки персональних даних, зокрема щодо осіб, які отримують виплати за рахунок публічних коштів. Також законопроект направлено на реалізацію положень законодавства у сфері моніторингу та верифікації таких виплат.

Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо даних, доступ до яких повинен бути відкритим:

«Підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних інформація про осіб, які отримують соціальні виплати, що здійснюються за рахунок публічних фінансів (за виключенням пенсії за віком). Така інформація повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи; місце проживання (населений пункт); підстави отримання соціальних виплат, що здійснюються за рахунок публічних фінансів; дату набуття права на отримання соціальної виплати; найменування установи, що здійснює облік, нарахування та виплату коштів такій особі».

При цьому встановлюється заборона на оприлюднення у формі відкритих даних інших персональних даних таких фізичних осіб, а також даних, оприлюднення яких прямо заборонено законом. Це, зокрема, стосується інформації, що має обмежений доступ.

Окрім цього, законопроектом визначається термін соціальні виплати, що здійснюються за рахунок публічних фінансів, — це будь-які виплати соціальної спрямованості, зокрема пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії, інші соціальні виплати, що здійснюються за рахунок державного чи місцевих бюджетів та/або державних цільових фондів.

Також пропонується доповнити статтю 6 Закону України «Про захист персональних даних» пунктом, яким визначено, що при зверненні фізичної особи у відповідності із законом до суб`єкта владних повноважень з приводу призначення, зміни чи припинення соціальних виплат, що здійснюються за рахунок публічних фінансів, згода суб’єкта персональних даних на обробку цих даних надається автоматично і засвідчується фактом такого звернення або фактом отримання зазначених виплат. Те саме стосується здійснення верифікації та моніторингу таких виплат.