Період пандемічної кризи не перешкода: найбагатші українці збільшили свої статки на 42%

Бізнесові інтереси найбагатших громадян України базуються в провідних галузях української економіки. Парламент.UA розбирався, як вітчизняним товстосумам вдається примножувати статки у період пандемічної кризи.

Журнал “Forbes Україна” оприлюднив топ-100 найбагатших українців 2021 року. Ахметов і Пінчук далі очолюють топ-10 в цьому рейтингу. Рінат Ахметов досі єдиний бізнесмен з України, який входить до світового рейтингу найбагатших за версією Forbes,  Експрезидент Порошенко покинув “бронзове місце у ньому.

Загалом за рік сукупні статки топ-сотні зросли на 42% – до $44,5 млрд (збільшилися статки 76-ти осіб списку). Спричинилося до цього зростання вартості нафти, сталі, пшениці та кукурудзи. Водночас у списку верхньої сотні найбагатших українців 21 нове обличчя.

До першої десятки найбагатших українців нинішнього року увійшли:

  1. Рінат Ахметов із загальним статком $7,6 млрд (за рік він зріс у 2,7 разу, від $2,8 млрд);
  2. Віктор Пінчук – $2,5 млрд грн, що на $1,4 млрд більше, ніж торік;
  3. Костянтин Жеваго – $2,4 млрд (торік було $1,1 млрд);
  4. Ігор Коломойський збільшив свої активи на $800 млн – до $1,8 млрд;
  5. Геннадій Боголюбов – $1,7 млрд (торік було на $500 млн менше);
  6. Олександр і Галина Гереги – $1,7 млрд, що на $400 млн більше, ніж торік;
  7. Петро Порошенко став багатшим на $200 млн – до $1,6 млрд;
  8. Вадим Новинський зі статком $1,4 млрд (за рік додалося $600 млн;
  9. Олександр Ярославський: його активи оцінюють у $820 млн (+ лише $95 млн);
  10. Юрій Косюк з $780 млн активів (втратив понад $321 млн) .

Як бачимо, список верхньої десятки, хоча й з перестановками, але за складом очікуваний. Нових імен у ньому немає.

Перші два місця вже тривалий час посідають Рінат Ахметов і Віктор Пінчук. Перший збагатився за рік утричі, другий – майже удвічі. І коштує Пінчук утричі менше від Ахметова.

Трохи несподівано вилетів з першої трійки експрезидент України Петро Порошенко, хоча й збільшив статки на $200 млн, помінявся місцями в рейтингу з Костянтином Жеваго, посівши 7 місце. Активи Жеваго від 2020-го зросли на $1,3 млрд, що привело його на третє місце в рейтингу “Forbes Україна”. З четвертого на шосте місце опустилися Олександр і Галина Гереги, хоча й обігнавши Петра Порошенка, бо додали до своїх статків $400 млн. П’яте місце зберіг за собою Геннадій Боголюбов, і хоча вартість його дорівнює статкам Герег ($1,7 млрд), за рік він додав до своїх активів на 100 млн більше. Поновив зростання невгамовний Ігор Коломойський, піднявшись з 8-го на 4-те місце, адже його активи за рік збільшилися на $800 млн – до $1,8 млрд. Вадим Новинський та Олександр Ярославський піднялися кожний на одну позицію – відповідно на 8-ме та 9-те місця. При цьому Новинський збагатився на $600 млн, а Ярославський – лише на $95 млн. Натомість на десяту позицію опустився Юрій Косюк, мало не вилетівши з десятки зовсім, бо він, єдиний з цього списку, втратив за рік понад $300 млн.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram