Часи неконтрольованих заробітків закінчуються: банки почали блокувати перекази і рахунки клієнтів

В Україні почастішали скарги на блокування банками переказів і рахунків. Незабаром усі великі витрати будуть перевіряти за новими правилами: громадяни повинні будуть самі довести, звідки вони взяли гроші та чи легально їх заробили.

Банк може поскаржитися податковій?

Ні, фінансові установи практично ніколи не звертаються до податкової за власною ініціативою. Найчастіше все відбувається навпаки: податківці пишуть листа і вимагають розкрити стан рахунку. І тоді вже інформація потрапляє фіскалам.

Є, звичайно, і випадки, коли банк зобов’язаний звернутися не тільки до податкової, але навіть до правоохоронних органів. Наприклад, якщо фінансова установа розкрила схему відмивання коштів або з її допомогою клієнт намагався вчинити злочинну оборудку, але про це стало відомо.

За законом банк вважається установою первинного фінансового моніторингу. Це означає, що він не просто має, а зобов’язаний перевіряти трансакції своїх клієнтів і стежити за тим, щоб ніхто не виводив гроші, не легалізував зароблене в тіні тощо. Тому яким би банком ви не користувалися, за зароблене без сплати податків рано чи пізно доведеться відповідати.

За що вже блокують рахунки?

Найчастіше рахунки українців блокують з таких причин:

  • сумнівні операції (наприклад, якщо зазвичай щомісяця витрачаєте 10 тис. грн, а тепер хочете провести платіж на 50 тис. грн);
  • якщо проводите операцію на велику суму;
  • якщо проводите багато дрібних операцій готівкою;
  • якщо робите більше 100 операцій на місяць.

Виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова підкреслила: банк може зупинити операцію без попередження.

“На будь-яку трансакцію у вас має бути відповідь: чому вона відбувається. Коли ви відкриваєте рахунок у банку, вас попросять заповнити анкету, зокрема, позначити, навіщо він вам потрібен”, – підтверджує радник глави правління одного з банків Василь Невмержицький.

А якщо банк пропускає сумнівні операції, то за це доведеться заплатити великі штрафи. Фінансовий моніторинг – один зі способів скоротити рівень тіньової економіки.

У податковій є всі можливості вже зараз посилити контроль, але чекають відмашки

У Державній податковій службі вважають, що українці дуже неактивно беруть участь у податковій амністії (можливість легалізувати тіньові доходи зі сплатою невеликого податку), але пройде кілька місяців і вже у 2022 році податкова почне діяти.

“Законопроєкт про непрямі методи податкового контролю ще не розроблений. Готувати його буде Мінфін разом із податківцями. Можу точно сказати, що можливості в податкової є і зараз. Але от із наступного року буде й політична воля для перевірок. Те майно, яке вже є, не так важливо. Але от якщо захочеться купити новий будинок чи продати старий і витратити гроші, ось тут доведеться пояснюватися. А якщо не можете відповісти – платите 18% податку на прибуток”, – розповідає ЗМІ співробітник податкової.

Загалом же податкова накопичила дані ще з 90-х про всіх легальні доходи українців. Тому обдурити фіскалів буде складно. І поки є можливість легалізувати свої гроші, кращий варіант – подати нульову декларацію, заплатити невеликий податок і амністувати свій капітал. У протилежному ж випадку замість пільгових 5% доведеться віддати 18% прибуткового податку, а ще відповідати перед правоохоронцями за ухилення від сплати податків.

Платити податки – обов’язок кожного українця. Заробляючи в тіні, гроші можна вкрасти не в неефективної держави, а в пенсіонера, вчителя, медсестри – всі вони існують за рахунок податків і внесків, зібраних із тих, хто працює.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram