Переселенців майже на 1 млн менше, ніж за статистикою – Тука

Заступник міністра з питань окупованих територій і вимушених переселенців Георгій Тука вважає, що реальна кількість вимушених переселенців становить близько 800 тисяч осіб. Про це він сказав в ході конференції «Політичні права внутрішньо переміщених осіб в Україні» в середу в Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Реальна кількість людей, які проживають на території” великої “України, – близько 800 тисяч», – сказав він. Він уточнив, що відповідне дослідження проводилося міжнародними організаціями, які аналізували збільшення навантаження на навчальні заклади, пологові будинки, в місцях реєстрації переселенців, зміни там статистики смертності та інших показників.

Тука додав, що за даними Міністерства соціальної політики, кількість зареєстрованих переселенців становить понад 1,7 млн осіб. Також він розповів, що міністр Вадим Черниш та його заступники не отримують зарплат і компенсацій службових витрат. «Заробітної плати ми не отримуємо, компенсації за використання зв’язку ми не отримуємо, (працюємо) на добровільних засадах», – сказав Тука.

Він зазначив, що вважає найбільшим досягненням Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб спрощення порядку державної реєстрації переселенців.

Як відомо, раніше глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський заявив, що дві третини людей, зареєстрованих як переселенці, насправді живуть на окупованих територіях.