Відсьогодні сфера послуг в Україні переходить на державну мову

У суботу, 16 січня, в Україні набула чинності стаття 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Так, відбувся остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову.

Як зазначено у законі, підприємства, установи та організації усіх форм власності та підприємці мають обслуговувати українською мовою. Також виробники та виконавці і продавці зобов’язані, відповідно до закону, надавати споживачам інформацію про свої товари, роботи чи послуги державною мовою. Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.

Крім того, тепер суб’єкти електронної комерції, зареєстровані в Україні, будуть зобов’язані забезпечити надання усієї інформації, визначеної законом, зокрема і щодо предмету електронного договору, державною мовою.

Отож представники сфери послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги українською мовою

Нові правила стосуються всієї сфери обслуговування: ресторанів, кафе, магазинів, зокрема і онлайн, доставки їжі, СТО, перукарень, АЗС, аптек, бібліотек, банків, фітнес-залів тощо.

Водночас абсолютно всі працівники сфери обслуговування зобов’язані надавати інформацію клієнтові про товари й послуги державною мовою. Українською мовою повинні бути цінники, інструкції, технічні характеристики, маркування, меню, квитки і т. д.

Порушникам загрожує штраф 5100-6800 грн. До того ж на перший раз представників сфери послуг матеріально карати не будуть. Штраф випишуть тільки в разі систематичних порушень закону.