Пачка цигарок за 100 гривень: в Україні ціни зрівняють з європейськими

З 1 січня 2020 року в Україні істотно подорожчають тютюнові вироби

Уряд України прийняв закон №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України”, який послужив приводом для закриття виробництва British American Tobacco, вплине на життя українських курців. Згідно із законом, у країні зросте акцизний податок на сигарети у 2,5 рази.

Вже з 1 січня 2020 року вартість пачки сигарет зросте у 2,5-3 рази, ціни будуть коливатися в межах 80-100 гривень.

В Україні ціни на сигарети тепер будуть європейськими. Для порівняння, в Польщі на даний момент пачка коштує в середньому 14 злотих – це 91 гривня. У Чехії ціна на упаковку сигарет складає 90 крон – 97 гривень.

Наталія Бондаренко, директор із зовнішніх зв’язків ПАТ “Філіп Морріс Україна”, говорить, що закон тягне за собою серйозні ризики для країни: “Зміни, передбачені законопроектом №1210, несуть високі ризики як для тютюнової галузі, так і для держави. Збільшення цінового розриву з країнами-сусідами та низька купівельна спроможність громадян може призвести до різкого зростання рівня контрабанди”.

Уряд стежить за ситуацією навколо припинення діяльності тютюнових компаній в Україні, зокрема за закриттям фабрики у Прилуках, та має на меті вже цього тижня провести зустріч із власниками тютюнових компаній, щоб знайти порозуміння

Про це заявив очільник Кабінету міністрів Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання уряду у понеділок, 21 жовтня

“Тютюнові компанії є одними із найбільших платників податків в Україні. Тому ми уважно стежимо за тим, що там відбувається”, – сказав очільник уряду.

Він зазначив, що Кабмін планує цього тижня провести зустріч із власниками тютюнових компаній, “для того, щоб пояснити позицію уряду і знайти з ними спільну мову”.

“Нам дуже важливо, щоб не лише вони, а й будь-який бізнес бачив, що ми точно не будемо стояти на боці лобістів якихось окремих інтересів. Свою позицію ми донесли до Офісу президента, до колег у Верховній Раді. Та правка, яка стала підставою для виникнення таких занепокоєнь у табачних компаній, вона була подана не урядом, а нардепом”, – пояснив Гончарук.

Прем’єр наголосив, що для Кабміну важливо, щоб бізнесу в Україні працювалося комфортно.