Оплата ЖКП по-новому: чому українцям доводиться платити комісію

«Ощадбанк» припиняє безкоштовний прийом платежів на житлово-комунальні послуги і встановлює фіксовану комісійну плату. Українські споживачі комунальних послуг скаржаться на введення обов’язкової комісії при оплаті ЖКП через «Ощадбанк». Так, на своїй сторінці в Facebook про нововведення висловився експерт з питань соціальної політики в Україні Андрій Павловський.

Як стало відомо , в зв’язку зі зміною умов оплати квитанцій «Ощадбанк» опублікував на своєму офіційному сайті роз’яснення:«Ощадбанк не стягує комісію в інформаційно-платіжних терміналах з прийому платежів за газ, холодну і гарячу воду, водовідведення, опалення, електроенергію і послуги фіксованого зв’язку.

У веб-і мобільний банкінг Ощадбанку реалізована можливість оплати на вільні реквізити (комісія 0,5% від суми) і проведення комунальних платежів в Києві та Одесі (безкоштовно).

Компенсація, яку «Ощадбанк» отримує від постачальників послуг ЖКГ і фіксованого зв’язку, не покриває витрати на проведення операцій. Закон України «Про банки і банківську діяльність» забороняє банкам встановлювати комісійну винагороду за банківські послуги на рівні нижче собівартості операції. З 1 грудня 2016 року «Ощадбанк» встановлює тариф при оплаті в касі на рівні, що забезпечує покриття витрат на проведення таких операцій на рівні собівартості.

«Ощадбанк» звертався до постачальників послуг з метою отримання згоди на покриття ними комісії для беззбиткового проведення операцій, проте не отримав її. У зв’язку з цим банк змушений встановити комісію за проведення комунальних платежів в касі на мінімальному рівні, який забезпечує беззбитковість – 3 грн », – йдеться в повідомленні фінустанови.

Раніше вже повідомлялося, що споживачі двічі платять комісію за прийом квитанцій ЖКП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *