Меттіс: Путін кинув виклик післявоєнному міжнародному порядку

Меттіс запевнив союзників з НАТО про те, що адміністрація Дональда Трампа підтримуватиме військовий союз.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс звинуватив президента Росії Володимира Путіна у тому, що він вчинив «злочин» поза російськими кордонами.

Як передає Голос Америки, про це Меттіс заявив у своєму виступі перед групою студентів на церемонії 70-річчя Плану Маршалла, який уможливив відбудову знищеної війною Європи.

За словами глави Пентагону, Путін кинув виклик міжнародному порядку, встановленому після Другої світової війни. При цьому Меттіс нагадав про агресію Росії проти України і втручання в американські президентські вибори 2016 року.

Міністр оборони США також запевнив союзників з НАТО про те, що адміністрація Дональда Трампа підтримуватиме військовий союз, незважаючи на відсутність співпраці з боку деяких країн-членів.

До речі,  Патрік Шанахан, якого президент США Дональд Трамп висунув на посаду заступника голови Пентагону, заявив, що він виступає за надання Україні летального озброєння.

Про це він оголосив під час слухань у Сенаті, де розглядається його кандидатура на затвердження, повідомляє Bloomberg.

“Так. Я підтримую надання летального смертоносного озброєння для України. Сполучені Штати повинні зробити більше, щоб протидіяти агресивній поведінці Росії та підтримати народ України”, – заявив Патрік Шанахан.

Проте, як зазначає видання, це питання ще потребує узгодження. При цьому Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам після зустрічі з Трампом заявив, що у справі оборони Україна та США уже фактично узгодили тексти угод.

До слова, у Росії виступили проти надання Україні будь якої зброї зі США.

В той же час росіяни бояться військового нападу України більше, аніж з країн НАТО та терористів “Ісламської держави”.