Loading...

Глава “Ощадбанку”: У Януковича і Азарова лежать на рахунках понад $ 1,15 млрд

Колишній президент України Віктор Янукович і екс-прем’єр-міністр Микола Азаров мають на рахунках в “Ощадбанку” більше $ 1,15 млрд готівкою та цінними паперами, повідомив голова правління банку Андрій Пишний.

На рахунках колишнього президента України Віктора Януковича і екс-прем’єра Миколи Азарова в “Ощадбанку” є більш $ 1,15 млрд. Про це в інтерв’ю “Лівому берегу” розповів голова правління “Ощадбанку” Андрій Пишний. “Дуже значні суми. Понад $ 1,15 млрд. Я не можу деякі речі коментувати в силу банківської таємниці. І прошу це врахувати. Це жорстка вимога закону, а закон – понад усе. Деякі речі можливо і хотів би розповісти, але не можу. Загальна сума вже відома. Це і чистий “кеш” на рахунках, і активи в цінних паперах “, – заявив Пишний.
Журналісти нагадали, що в листопаді 2015 року в інтерв’ю виданню “ЛIГАБiзнесIнформ” він повідомив про суди з приводу кредитів деяких політиків. “Здивуєтеся, але дев’ять з десяти великих проблемних кредитів, за якими Ощадьанк активно судиться, так чи інакше пов’язані з вчорашніми регіоналами, сьогоднішніми” оппозіонерами “, – заявив тоді Пишний.
“Воюємо. Перемагаємо. Давайте почнемо, мабуть, з агрохолдингу” Креатив “. За нього йде на сьогоднішній день близько трьох десятків судових процесів. І практично за всіма банку вдається відстояти свої інтереси. Сума заявлених позовних вимог – більше 9,5 млрд грн” , – сказав Пишний.
Він зазначив, що вже вступили в силу рішення суду про стягнення боргів на загальну суму $ 25 млн з поручителів, зокрема, з нардепа, члена групи “Відродження” Станіслава Березкіна.
“Прийнято рішення щодо стягнення заставного майна. Буквально днями Кіровський райсуд Кіровограда прийняв за ще одним позовом рішення на користь Ощад – стягнути з колишніх топ-менеджерів і власників компанії” Креатив “Станіслава Березкіна та Юрія Давидова $ 200 млн”, – заявив Пишний.
Він також розповів про справу торгової марки «Славолія», якою володіло агропідприємство “Урожай” колишнього нардепа кількох скликань Олександра Лещинського.
“Ще один показовий кейс, в якому є все, починаючи від підробки документів, закінчуючи рейдерством, людьми в” балаклавах “, злодійством, підробленими рішеннями судів, зловживаннями нотаріусів. Повний набір. Це все про кейсі підприємства” Славолія “. Але претензія не тільки до цього заставного майна. Ще частина застави знаходиться на території окупованого Донбасу. Після важких і тривалих боїв банк відсудив і вступив в права власності “Славолії”. При цьому продовжуємо суди, щоб дотягнутися до інших застав, які б пішли на покриття зобов’язань компанії “, – сказав Пишний.

Янукович був президентом України у 2010-2014 роках. 22 лютого 2014 року, після трьох місяців протестів на Майдані, Верховна Рада визнала його самоусунувся від посади і не виконують свої обов’язки, після чого було оголошено нові президентські вибори. У тому ж місяці Янукович залишив Україну.
В Україні проти Януковича відкрито кілька кримінальних проваджень. Його звинувачують в масових вбивствах громадян, заволодінні державним майном, захопленні влади неконституційним шляхом, діях, спрямованих на повалення конституційного ладу. Щодо екс-президента застосовується процедура заочного засудження.
Азаров був прем’єром України з 2010 по 2014 рік. Після зміни влади в 2014 році він також покинув країну.
21 грудня 2015 року Печерський суд заарештував пенсії екс-президента Віктора Януковича і колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова на поточних рахунках в державному “Ощадбанку” України, заборонивши також розрахункові операції.
На початку березня 2016 року Апеляційний суд Києва визнав незаконним арешт пенсійного рахунку Азарова. Тоді суд прийшов до висновку, що накладення арешту на пенсію екс-прем’єра не може бути визнано законним і обгрунтованим.
Це рішення суду вступило в чинності 4 лютого поточного року, але пізніше було оскаржене ГПУ. Тоді ж в Міністерстві соціальної політики заявляли, що “пенсія Азарову не нараховується і нараховуватися не буде”.
“Ощадбанк” є одним з найбільших українських банків, він має понад 4200 відділень. Пишний очолює його з березня 2014 року.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *