Обережно ВОДА!

Асоціація рибалок України стривожена кількістю нещасних випадків на вітчизняних водоймах.

Через аномально спекотну погоду все більше людей відпочивають на березі річок. Купальний сезон відкритий. У той же час з різних куточків країни надходять тривожні відомості про трагедії на воді, що останнім часом почастішали. Тільки з початку червня потонули 110 осіб. Серед них, на жаль, багато дітей.

 У ДСНС кажуть, що з початку року на водоймах країни потонули 285 людей, з яких 25 дітей. При цьому врятовано 165 громадян, в тому числі 24 дитини.

– В основному трагедії відбуваються в більшій мірі з вини самих відпочиваючих – стверджують рятувальники – Це купання в необладнаних для цього місцях і купання в нетверезому стані.

У населених пунктах офіційних пляжів явно не вистачає, і люди змушені відпочивати біля води на «диких» місцях відпочинку. Пляж передбачає перебування на його території санітарної та рятувальної служби, прибирання і дезінфекцію даної території, обладнання на ній кабінок для переодягання, лежаків, наявність питної води та туалетів. В диких місцях всього цього немає … І люди відпочиваючи в таких необладнаних місцях можуть розраховувати тільки на свою розсудливість і досвід.

Асоціація рибалок України закликає дотримуватися Правил поведінки на воді. Не купатися у непристосованих для цього місцях, не залишати малолітніх дітей без нагляду поблизу водойм, не заходить у воду в поодинці, щоб хтось міг в разі потреби прийти до вас на допомогу, не зловживати спиртними напоями на березі і не купатися в нетверезому стані, не робити необдуманих, екстремальних вчинків на воді, не переоцінювати власні можливості. Потрібно пам’ятати Вода – це стихія, і вона вимагає до себе поважного ставлення!

Температура більше 30 градусів. У столиці розпечений асфальт. Вода так і тягне освіжитися. У той же час з початку року в Києві потонуло 28 осіб – про це повідомили рятувальники.

Щороку комунальні служби для відпочинку киян та гостей столиці визначають кращі пляжі для купання, а також перелік водних об’єктів, які для купання не рекомендовані.

Так, фахівці рекомендують пляжі: Чорторий – р. Дніпро, біля парку «Муромець»; Вербний – озеро Вербне, вул. Приозерна; Пуща-Водиця – ставок Горащиха, на р. Котурка, в Пущі-Водиці (8-я лінія); Венеція – протока Венеціанська, острів Долобецький; Дитячий – протока Венеціанська, острів Венеціанський; Золотий – р. Дніпро, острів Венеціанський; Молодіжний – р. Десенка, острів Долобецький; Передмостная Слобідка – р. Дніпро, острів Венеціанський; Райдуга – озеро Райдуга, вул. Райдужна; Тельбін – озеро Тельбін, проспект Павла Тичини; Центральний – р. Дніпро, острів Труханів; Райдуга – Русанівська протока, вул. Микільсько-Слобідська; Галерний – затока Галерна, вул. Набережно-Корчуватська; Троєщина – затока р. Десенка, ур. Верблюд, вул. Оноре де Бальзака.

Також можливий відпочинок, але без купання на пляжах Білий – озеро Біле, проспект Героїв Сталінграда; Верхня – затока Собаче Гирло, вул. Прирічна; Наталка – затока Наталка, вул. Прирічна; Редьчіна – оз. Редьчіно, вул. Богатирська; Міське – озеро Міське в Пущі-Водиці (4-я лінія), Березняки – р. Дніпро, Дніпровська набережна; Довбичка – р. Десенка, острів Труханів; Лісова – оз. Лісове (ДВРЗ); Русанівська коса – Русанівська протока, Русанівська набережна; Русанівський канал – Русанівський канал, вул. Ентузіастів; Алмазне – оз. Алмазне, вул. Пухівська; Осокорки – р. Дніпро, вул. Малоземельна; Сонячне – вул. Ревуцького; Совська балка – вул. Петра Радченка; Святошино – ставок № 14 на р. Нивка, вул. Верховинна; Голубе – вул. Георгія Гонгадзе; Синьоозерне – вул. Правди; Горбачиха – Русанівська протока, ур. Горбачиха.

Інші території є стихійними і з різних причин не можуть використовуватися як пляжі або зони відпочинку.

Асоціація рибалок України нагадує: якщо стався трагічний випадок і ви стали свідком цього, то негайно потрібно вийняти людину з води і до приїзду рятувальників спробувати відновити у нього дихання. Для цього необхідно: Покласти потерпілого животом до себе на коліна, щоб дати воді витекти з дихальних шляхів. Визначити наявність пульсу, реакцію зіниць на світло, наявність самостійного дихання. Якщо всього цього немає, терміново починайте серцево-легеневу реанімацію. Ви накладаєте руки на середину грудної клітки, натискання потрібно виконувати прямими руками. Після кожних тридцяти натискань – два вдиху. Їх бажано робити через хустку. Продовжуйте до прибуття лікарів або відновлення у потерпілого власного дихання і серцебиття. Коли відновиться дихання, то покладіть постраждалого на бік, укрийте, щоб зігріти його. Не варто панікувати і слід негайно викликати медиків.

Не забувайте Правила поведінки на воді! І гарного Вам відпочинку!

Прес служба Асоціації рибалок України