Висилають липові рахунки та підробляють сайти: українців масово розводять на платі за комуналку

Шахраї вигадують все витонченіші способи виманити гроші у довірливих українців. Причому не гребують обдурювати навіть на платі за комуналку. Останнім часом у мережі почали з’являтися фейкові сайти комунальних служб, на яких люди зазвичай оплачують рахунки.

Крім цього, аферисти не перестають розсилати липові платіжки з підробленими реквізитами або вимагати оплатити неіснуючі витрати. Детальніше — у матеріалі OBOZREVATEL.

Виманюють гроші за газ

Останній випадок з підробкою сайтів комунальників трапився у Миколаївській області. Там вигадливі аферисти придумали сайт неіснуючої “Керуючої компанії ЖКГ”, через який виманюють гроші за газ.

“ТОВ “Миколаївгаз Збут” попереджає  для гарантованої і захищеної оплати за газ користуйтеся тільки інструкціями на сайті mkgaszbut.104.ua. Для маскування шахраї використовують в адресі свого фейкового сайту цифри 104. Також там вказані робочі телефони органів соцзахисту і контакт-центру у Миколаївській області. Вся інша інформація  це підступні маніпуляції для того, щоб сформувати у споживачів газу видимість оплати за газ і виманити гроші на підставну карту в інтернет-банку. Насправді плата за газ має надходити лише на спеціальний рахунок уповноваженого постачальника”,  сказано у повідомленні прес-служби компанії.

Фахівці з безпеки звертають увагу на те, що “Керуючої компанії ЖКГ” не існує серед компаній, уповноважених працювати на газовому ринку. Тому на фейковому сайті неможливо знайти офіційну адресу. Зате є посилання на неіснуючу постанову Кабінету міністрів №967 від 01.04.2019 р., згідно з якою компанія-фантом отримала право здійснювати поставки газу населенню.

Брали по 300 гривень за пломбу

Але це не єдина пастка аферистів із комуналкою. Наприклад, взимку у Києві орудували фальшиві водоканальники, які за 200-300 гривень пропонували людям опломбувати їхні лічильники. Однак у “Київводоканалі” про таку “послугу” нічого не знали. Крім цього, шахраї збирали документи на лічильники у споживачів, як вони потім їх використовуватимуть  невідомо

Висилають липові рахунки та підробляють сайти: українців масово розводять на платі за комуналку

Однак у міській адміністрації про новинку нічого не знали і повідомили, що це орудують аферисти.

Також у деяких містах України люди скаржилися, що їм стали приходити по дві платіжки за комуналку. Причому всі цифри оплати в них збігалися, крім банківського рахунку. І люди, які неуважно дивилися, оплатили липові рахунки, відправивши гроші аферистам.

Уважно читайте і перевіряйте рахунок

Юристи попереджають  перш ніж щось оплачувати, добре перевіряйте всі дані.

“Оплатити комунальні платежі можна легко, одним натисканням кнопочки на сайті або походом у банк. А ось повернути вкрадені гроші набагато складніше, для цього буде потрібне звернення в поліцію і час”,  пояснив  юрист Віктор Пилипенко.

На його думку, фейкові сайти з оплати за комунальні послуги розвиватимуться.

Також юрист радить в будь-якому разі, якщо вас обдурили, писати заяву в поліцію. Бо якщо збереться багато ошуканих клієнтів, то правоохоронцям доведеться шукати аферистів, і ви можете повернути свої гроші.

Фахівці не рекомендують вестися на пропозиції “комунальників” щось встановити, відремонтувати, зняти показання, опломбувати, встановити плиту за півціни. Перш ніж погоджуватися, слід зв’язатися з компанією і запитати, чи проводять вони подібні заходи, і чи відправляли до вашого будинку своїх фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *