Каталонія відмовилася коритися королю Іспанії, проголосивши себе “республікою”

Регіональний парламент іспанської Каталонії проголосив цю провінцію “республікою” й заявив про відмову мати щось спільне з іспанською монархією Про це повідомила впливова місцева газета El Periodico, що видається у Барселоні

“Парламент  заявляє, що Каталонія є республікою, і тому вона не визнає і не хоче мати жодного короля”, – йдеться на початку резолюції.

Водночас, наголошується, що провінція і далі лишається в складі Іспанії й визнаватиме чинний іспанський уряд на чолі з Педро Санчесом.

Натомість Каталонія закликає уряд у Мадриді “не співпрацювати та не брати участі в будь-чому, де задіяні члени іспанської монархічної родини”, і обіцяє вжити заходів, аби решта офіційних установ Каталонії не співпрацювали і не брали участь у цих діях.

Депутати у Барселоні також вимагають “повернення усіх грошей, викрадених Бурбонською монархією з державній скарбниці” та виділення їх на боротьбу з COVID-19.

Причиною настільки різкої заяви названо поведінку колишнього короля Іспанії Хуан Карлос, який перебуває під слідством за звинуваченням у корупції.

Наразі Хуан Карлос виїхав з країни. За останніми даними, він перебуває на відпочинку у Домініканській республіці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *