НОВІ ЗАЯВИ СОЛОМАТІНОЇ ТА СПРОБА ВІДСТАВКИ СОБОЛЄВА

Депутати так і не змогли проголосувати порядок денний, отже засідання не розпочалося.

Співробітниця НАЗК Ганна Соломатіна прийшла на засідання комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції, щоб оприлюднити нові дані скандалу, пов’язаного з фальсифікаціями результатів перевірок агенції. Однак слова їй депутати так і не дали, йдеться в сюжеті ТСН

Разом із аудитором НАЗК Оксаною Дивніч Соломатіна розповіла журналістам про те, що НАЗК не проводило перевірок по е-деклараціях Олега Ляшка, Нестора Шуфрича, Євгена Балицького та інших політиків. На прикладі ректора медичного університету Дніпра показала, як фальсифікувалися результати інших перевірок НАЗК, котрих було кілька тисяч. “Ось два висновки по одній і тій самій людині. Підписано паном Радецьким. Перший висновок – дата, номер співпадає з іншим висновком, Один, без проблем, надсилається, другий, з проблемами в декларації, залишається в НАЗК. Отаких висновків у мене дуже-дуже багато”, – запевнила Соломатіна. Так званим куратором агентства від Адміністрації президента вона назвала Олексія Горащенкова, котрий начебто претендує на посаду керівника НАБУ. Переписку з цією особою працівник НАЗК уже передала для вивчення детективам бюро.

Попри гучні звинувачення та великий суспільний резонанс, депутати Соломатіну на засіданні комітету так і не заслухали. Спершу її виступ поставили на порядок денний під 37-м номером, а всі спроби підняти його вище – провалили. Потім нардеп від “Народного фронту” Максим Поляков приніс нібито компромат на голову НАБУ Артема Ситника. А потім прийшов іще й Антон Геращенко, який розсекретив записи розмов нібито Артема Ситника з журналістами, котрі мають виглядати, як компромат на керівника бюро. Після півторагодинної дискусії щодо матеріалів Соломатіної її виступ спробували перенести на наступну середу, але і це голосування провалилося.

Як наслідок, порядок денний так і не був проголосований, тож голова комітету закрив засідання. “Тут є люди, які мріють щодо мого імпічменту. Це одне із завдань. Інше завдання – не дати говорити пані Соломатіній. Але вона вже поговорила з вами, вона вже поговорила з багатьма. Я думаю, що цю інформацію вже не зупинити”, – прокоментував події нардеп Єгор Соболєв. Щойно він залишив приміщення, депутати від БПП та “Народного фронту” із залученням членів “Опоблоку” спробували звільнити голову комітету, але й тут не змогли набрати кворуму.