Антон Геращенко заявив, що більше не є радником глави МВС і оприлюднив компромат на очільника НАБУ Ситника

Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що більше не працює на посаді радника голови Міністерства внутрішніх справ.

Свою заяву Геращенко зробив під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради, передає Громадське.

За даними видання, нардеп так відреагував на зауваження депутата Сергія Лещенка, який заявив, що коментарі Антона Геращенка про діяльність Національного антикорупційного бюро можна трактувати як “прояв конфлікту інтересів”.

Нагадаємо, що колишній радник МВС і депутат від “Народного фронту” Антон Геращенко опублікував резонансний фрагмент аудіозапису, на якому людина, що є голосом схожою на директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, перевищує службові повноваження та розголошує секретну інформацію.

Відповідний допис з’явився на його сторінці у Facebook.

За словами нардепа, антикорупціонер зачитує стороннім особам матеріали прослуховування телефону дружини колишнього заступника військового прокурора Костянтина Кулика – Ірини Німець.

“Якщо під час майбутніх розслідувань підтвердиться, що на цьому аудіозапису директор НАБУ справді розголошує стороннім особам матеріали досудового слідства, що становлять державну таємницю, то це буде означати, що Артема Ситника слід притягнути до кримінальної відповідальності за статтями: “розголошення державної таємниці”, “розголошення матеріалів досудового слідства” та “перевищення службових повноважень”, – зауважив Геращенко.

Як пояснює він, Ситник, зокрема, розголошує матеріали прослуховування телефону без дотримання встановленої законом процедури, оприлюднює стороннім особам матеріали прослуховування телефону та розголошує дані досудового слідства у власних pr-інтересах.

У зв’язку з цим представник “Народного фронту” публічно звернувся до Генерального прокурора Юрія Луценка, очільника САП Назара Холодницького, голови СБУ Василя Грицака з закликом перевірити вищезазначену інформацію.

Увага! Нецензурна лексика! (18+)

До слова, у мережі можна знайти і повний запис цієї розмови – його опублікував користувач сервісу Soundcloud під ніком NABU leaks.

“Вони з мене мільйонерку зробили. Тепер шукають, де я взяла свої мільйони”. “Ти їм скажи, що заробила іншим шляхом. Скажи, що цей шлях не заборонено”. – “Вони не вірять. А якщо мені подарували, я мала заплатити податок із подарунка”. – “Натурою?!” – “Податок із подарунка. За це теж сплачують. Якщо навіть на**ктала, усе одно плати податок. Тому, як воно для нас всіх закінчиться, дуже складно вгадати”, – йдеться в аудіозапису, на якому один зі співрозмовників цитує, за його словами, розмову дружини Кулика з подругою про підготовлювані в неї обшуки.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119?utm_source=seocopy

А в чому ж може бути конфлікт інтересів? 31 жовтня НАБУ провело низку гучних затримань у справі про розтрату при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії Міністерством внутрішніх справ. Серед фігурантів справи – син глави МВС Олександр Аваков, екс-заступник Авакова Сергій Чеботар і друг Олександра і представника фірми-переможця тендеру Володимир Литвин.

НАБУ і САП підозрює їх у можливій розтраті державних коштів у розмірі 14,5 млн гривень.

Прокурор під час засідання суду розповів, що вартість виготовлення замовлених рюкзаків для Нацгвардії становила 555 грн, тоді як правоохоронне відомство придбало їх в більш ніж 5 разів дорожче – 2799 грн.

Солом’янський райсуд Києва 1 листопада обрав запобіжний захід Олександру Авакову, відпустивши під особисте зобов’язання. Прокурор в суді зазначав, що підозрювані можуть впливати на розслідування.

Також під особисте зобов’язання були відпущені судом Сергій Чеботар і Володимир Литвин.