Міністру інфраструктури Омеляну вручили підозру в незаконному збагаченні
Міністру інфраструктури Володимиру Омеляну співробітники Національного антикорупційного бюро вручили підозру в незаконному збагаченні та недекларуванні.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
За інформацією слідства, Омелян за час перебування на державній службі (з січня 2000 року до 26 квітня 2018 року) отримав 2,17 мільйони гривень офіційного доходу, тоді як його витрати лише за 7 років склали щонайменше 3,45 мільйони.
У НАБУ заявили, що в 2015 році Омелян, коли вже був на посаді міністра інфраструктури, придбав новий позашляховик BMW X5 та отримав готівкою 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро. А загалом вартість цих активів міністра на той час становила 4,23 мільйони гривень.
«У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою», — йдеться в заяві детектів Бюро.
Також, за даними слідства, міністр вніс неправдиву інформацію до декларації щодо вартості його авто Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році.
У НАБУ додали, що вирішують питання про обрання Омеляну запобіжного заходу.
Сам Омелян заявив, що підозру йому вручили зранку 13 вересня. Щодо придбання авто — міністр сказав, що воно було куплене для брата. А проживав у будинку, видатки на оренду якого він не відобразив, «упродовж двох тижнів».
Міністр сказав, що за півтора роки розслідування справи проти нього слідчі перевірили його пошту, месенджери, опитали його знайомих та друзів.
«Шукали сенсацій: дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію.Переконалися, що не можливо знайти те, чого немає.Витрачено купу часу і коштів платників податків з єдиною метою — оголосити підозру першому міністру», — заявив Омелян.
Міністру інфраструктури Омеляну вручили підозру в незаконному збагаченні
Раніше повідомлялося, що ГПУ розслідуватиме недостовірну інформацію в декларації міністра енергетики.
У вересні 2018 стало відомо, що Національне агентство з питань протидії корупції виявило ознаки правопорушення у декларації Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.
Тоді окрім Денісової НАЗК вирішило повністю перевірити й електронну декларацію міністра інфраструктури Володимира Омеляна за 2015 рік.
Зазначимо, що НАЗК в 2015 році перевіряло декларацію Омеляна та заявило, що порушень не виявлено.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме суд призначити заставу в 5 мільйонів гривень міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.
Про це “Українській правді” повідомило джерело в САП.
“Ми не бачимо підстав для затримання, і перетворювати це в шоу точно не треба“, – зазначив співрозмовник.
Він додав, що 5 мільйонів – це, на думку НАБУ, сума різниці задекларованих доходів та витрат.
Розслідуванням провадження займалося 8 детективів.
У свою чергу Солом’янський районний суд Києва повідомляє, що 13 вересня нихнадійшло клопотання про застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного Володимира Омеляна.
Автоматизована система документообігу суду передала клопотання в провадження судді Ганни Сергієнко.
Про дату та час розгляду клопотання обіцяють повідомити додатково.