Невзоров: Гундяєв завив, вимагаючи припинити беззаконня в Україні, а в перекладі це – мої грошики, мої грошики

Патріарх РПЦ Кирило (Володимир Гундяєв) боїться заборони її діяльності в Україні, оскільки це одне з основних джерел доходу Московської патріархії, уважає російський публіцист Олександр Невзоров.

Україна зможе безболісно порвати з Російською православною церквою (РПЦ), а для вірян унаслідок цього нічого не зміниться. Про це заявив російський публіцист Олександр Невзоров в ефірі радіостанції Эхо Москвы“.

“Жодних драм не буде, жодних трагедій не буде – нічого не буде. По-перше, є прекрасний приклад Росії, де легко і без проблем одним законодавчим клацанням задушили велику міжнародну релігійну організацію, цих “Свідків”, так? І загалом, як ви бачите, небо не тріснуло, нічого не сталося, і жодні коктейлі Молотова не полетіли. Узагалі нічого не відбулося”, – розповів він.

На думку публіциста, схожим чином буде відбуватися заборона Української православної церкви Московського патріархату, яка офіційно підпорядкована і входить до складу РПЦ.

“Московську церкву, яка дійсно була дуже сильною, дуже могутньою, дуже численною в Україні, її, мабуть, просто заборонять або створять їй нарешті нестерпні умови. Але, повірте, від цього нічого не зміниться”, – підкреслив він.

Невзоров пояснив, що віряни не помітять зникнення УПЦ МП, оскільки УПЦ Київського патріархату не відрізняється від неї своїм обрядом

“Просто зміниться вивіска, і просто ті гроші, які качала з України Росія через вірян, їх більше не будуть качати. Адже коли Гундяєв (патріарх РПЦ Кирило, у миру Володимир Гундяєв.) зараз завив, звернувшись до міжнародного співтовариства, вимагаючи припинити беззаконня в Україні, в перекладі це звучить тільки: мої грошики, мої грошики, як же там мої грошики? І жодного іншого сенсу. А вірянам – вони будуть отримувати свою релігійну послугу, свою містичну послугу хоч від українських попів, хоч від московських попів – яка різниця?” – розповів він.

Невзоров також зазначив, що Україна є одним з основних джерел доходу Московської патріархії.

18 травня Верховна Рада планувала розглянути в першому читанні законопроекти №4511 “Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою державою-агресором” та №4128 “Про внесення змін до закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” (щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості). Нардеп від БПП, один з авторів законопроекту №4511 Олег Петренко заявив, що “релігійні” законопроекти на дев’ятій сторінці порядку денного, тому сьогодні Рада навряд чи дійде до їх розгляду.

Законопроект №4511 пропонує визначити особливий статус для чинних в Україні релігійних організацій, які зареєстровані в країні-агресорі. Законопроект №4128 пропонує надати право парафіянам міняти юрисдикцію релігійних громад, центри яких діють як в Україні, так і за її межами.

Патріарх Кирило звернувся до європейських лідерів і папи римського у зв’язку з майбутнім розглядом Верховною Радою “релігійних” законопроектів. У посланні наголошено, що в разі ухвалення цих проектів “буде узаконена нечувана для сучасної Європи дискримінаційна правова практика щодо більшості православного населення України”.