День вишиванки в Переяслав-Хмельницькому університеті відзначили весело і яскраво

19 травня відзначається Всесвітній день вишиванки. Це свято, що зародилося у 2006 році. Воно немає офіційного статусу, але тим не менше, з кожним роком набуває все більшої популярності.

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Студенти, викладачі та співробітники Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди долучилися до святкування Дня вишиванки. Цього дня студентки в ошатних вишиванках походжали по імпровізованому подіуму під музичний супровід.  За кольором і орнаментом вишиванок можна було вивчати географію та історію України. Демонструвався одяг із різних регіонів, вражаючи присутніх яскравими кольорами, технікою виконання та стилями вишивки.

День вишиванки в Переяслав-Хмельницькому університеті відзначили весело і яскраво

Також в університеті відбулася виставкова ярмарка смачних страв, присвячена Дню вишиванки. Святковий, багатий, прикрашений стіл, традиційно організували студенти усіх факультетів вишу. Кожен факультет доклав максимум зусиль, щоб їхній стіл виглядав привабливо та мав достатню кількість смачних українських страв. Пропонувались кулінарні та кондитерські вироби української традиційної національної кухні, велика різноманітність страв – деруни, налисники з сиром, м’ясом, вишнями, тушена картопля, вареники, справжній український борщ,  домашні пиріжки, пампушки, торти і це ще не весь список перерахованих страв, які були представлені. Численні гості-відвідувачі, а це студенти та викладачі університету, проводили дегустацію народних страв відчуваючи духмяні пахощі різних смаколиків, напоїв та багато іншого.

День вишиванки в Переяслав-Хмельницькому університеті відзначили весело і яскраво

Приготовлену страву потрібно було красиво оформити, майстерно подати, і обов’язково про смакові якості подбати. А оцінювали кулінарне старання учасників справедливе журі, до складу якого увійшли помічник ректора Лариса Бутович, заступник голови профспілкового комітету Михайло Бойко, екс-голова Студентської ради вишу Владислав Міранович. Шановному журі довелося зробити нелегкий вибір, щоб визначити переможця. Вони довго дегустували страви, щоб розібратися, чиї ж смачніші? Після тривалого обговорення рішення було одностайнім: І місце посів природничо-технологічний факультет, ІІ місцефілологічний і ІІІ місцефакультет фізичного виховання.

День вишиванки в Переяслав-Хмельницькому університеті відзначили весело і яскраво

Весь день в університеті панував святковий та піднесений настрій. День вишиванки ще раз довів, що країна жива, коли живі й вшановані її національні символи, традиції, народна творчість…

Свято пройшло урочисто, весело та залишило приємні спогади в серці кожного.

Ольга Волочай-Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Фото – Віктора Сокола